X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Adam Bomert - m.in. o początkach swojej przygody z kulturystyką

01 sie 2021

Adam Bomert – kilkukrotny Mistrz Polski, zwycięzca Romania Muscle Fest oraz NPC BodyPower opowiada m.in. o tym, jak zaczęła się jego przygoda z kulturystyką.

1. Adam czy po zdobyciu karty PRO, pojawiło się więcej propozycji współprac marketingowych lub / i więcej nowych podopiecznych?

Adam Bomert: Szczerze nie zauważyłem jakieś drastycznej zmiany po wygraniu karty PRO i przejściu na zawodowstwo.
Nigdy dużo nie udzielałem się w social mediach i to na pewno też jest minusem, zwyczajnie nie czuje tego klimatu ale staram się nad tym pracować np.: zacząłem prowadzić kanał na YouTube Adam Bomert IFBB Pro.

2. Skąd w ogóle pomysł startów w zawodach kulturystycznych?

Adam Bomert: Trenuję siłowo już około 12-13 lat a aktualnie mam 25 lat, trochę tego bagażu już uzbierałem.
Zawsze czułem się w tym dobrze, aż spotkałem na swojej drodze Roberta Hoppa, który mnie wprowadził w cały świat kulturystyki i przygotował do pierwszych zawodów 2016r, zawsze wierzył w moje możliwości…

Adam Bomert

3. Kto obecnie jest Twoim trenerem?

Adam Bomert: Tak naprawdę, nie licząc Roberta, który przygotował mnie do pierwszych zawodów w 2016r., to nigdy nie miałem trenera. Natomiast współpracowałem przez 2-3 sezony startowe z jednym z najlepszych dietetyków Michałem Wrzoskiem, który mnie wiele nauczył.
Aktualnie przygotowuje się sam dietetycznie i treningowo, znam swoje ciało na tyle, że nie mam z tym żadnych problemów, co widać po wynikach.

4. Jesteś też sam trenerem personalnym. Czy zauważyłeś jakąś zmianę po pandemii, jeśli chodzi o zapał do treningów? Klienci powoli wracają do klubów fitness?

Adam Bomert: Aktualnie widzę, że ludzie pragną ruchu i jakiejś rozrywki, z wielką chęcią wracają na siłownię.

Adam Bomert

5. Prowadzisz osoby pod zawody? Czy raczej skupiasz się na amatorach?

Adam Bomert: Głównie pracuje z normalnymi ludźmi, ale też zajmuje się zawodnikami.

6. Zdarzają Ci się czity i dni, kiedy odpuszczasz? Kiedy brakuje sił i motywacji?

A.B.: Oczywiście, jak każdy mam słabsze dni i różnego rodzaju przeszkody życiowe.
Z reguły jeśli decyduje się na start to daje sobie 6 miesięcy na przygotowania a pozostała część roku wygląda u mnie niemalże przeciętnie, oczywiście dietę staram się trzymać, ale bez jakieś mocnych restrykcji, oczywiście cały czas trenując.
Jak czuje się przemęczony to nie mam problemu zrobić tydzień wolnego od siłowni, coś co budowałem latami w kilka dni nie ucieknie, a robiąc coś na siłę prędzej czy później człowiek się wypali.

7. Jakie masz plany na najbliższą, sportową przyszłość?

A.B.: Moje najbliższe plany hmmm... Aktualnie jestem zajęty sprawami prywatnymi i będę starał się zwiększyć masę mięśniową, mam parę kilo zapasu w swojej kategorii...
Plany startowe podejrzewam że będę celował w 2022r.

A. Bomert

8. Twoja najmocniejsza i najsłabsza partia mięśniowa?

A.B.: Zdecydowanie mam do poprawy łydki, inne partie już mniej odbiegają od siebie. Uważam, że plecy i bicepsy mam całkiem dobre, pozy tyłem są chyba moją domeną.

9. Masz ideał sylwetki, do którego dążysz? Ew. sylwetka, którego zawodnika sportów sylwetkowych najbardziej do Ciebie przemawia?

A.B.: Jest kilku zawodników, którzy robią na mnie super wrażenie, ale nie mam swojego idealnego zawodnika, każdy ma coś fajnego. Dążę do własnego ideału, którego tak naprawdę chyba nikt nigdy nie zdobędzie, zawsze jest coś do poprawy.

Dzięki za wywiad.

Przeczytaj także

x
Zapisz się do newslettera