X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Biznes online w czasach pandemii – rozmowa z twórcami Gym Break.

12 sty 2021

Katarzyna Kępka i Szymon Gaś to znana fit-para, która motywuje do ćwiczeń i zdrowego stylu życia tysiące Polek i Polaków. Ich programy treningowe już od dawna dostępne są online, na YT, na specjalnej platformie lub na płytach CD. Postanowiliśmy zapytać, czy pandemia namieszała także w tego typu biznesie i jakie są dalsze rokowania.

1. Kasiu, Szymonie – czy widzicie zwiększone zainteresowanie Waszymi treningami online w czasie pandemii?

Katarzyna i Szymon:

Czas pandemii, zamknięcie klubów fitness i wszelkich centrów sportu, rzeczywiście zmusiły osoby aktywne do znalezienia alternatywy dla swoich sportowych zajęć.

Ci, którzy wcześniej nie trenowali, również po kilku tygodniach kanapowego trybu życia, poczuli że czegoś im brak i zaczęli szukać „ratunku” w sieci. My, prowadząc treningową platformę online - Gym Break, byliśmy w stanie szybko zareagować i wyjść naprzeciw ich potrzebom. Treningi w domu stały się teraz dla wielu osób częścią codziennego planu dnia. Ćwiczą ci którzy przed pandemią byli aktywni, ci którzy na kręgosłupie odczuli jej skutki, rodziny z dziećmi dla zabicia czasu... Sami trenujemy w domu, często z naszymi treningami:)

2. Czy i jak obecna sytuacja zmieni rynek fitness w najbliższych latach?

Katarzyna i Szymon:

Sytuacja na rynku już się zmieniła. Dla jednych biznesowo na plus dla innych z całą pewnością na minus. Kameralne butikowe kluby fitness mogą tego, co się dzieje nie przetrwać, trenerzy i instruktorzy wielu dyscyplin (jeśli nie podjęli działań w onlinie) stracili możliwość pracy z podopiecznymi. Ludzie jeszcze długo będą mieć obawy przed powrotem na siłownie, baseny czy do zatłoczonych klubów... Z drugiej strony wiele osób, zmuszonych do siedzenia w domach, zrozumiało jak ważny jest ruch i dbanie o zdrowie. To jedna z niewielu „pozytywnych” stron zaistniałej sytuacji.

3. W poprzednim roku organizowaliście swoje obozy treningowe w wersji online. Czy w tym roku zamierzacie kontynuować ten trend?

Szymon:

 

Na skutek pierwszego lockdownu, ja również straciłem możliwość indywidualnych spotkań ze swoimi sportowcami i osobami, z którymi pracowałem na co dzień. Jeśli robisz coś codziennie od 15 lat i przede wszystkim kochasz to co robisz, bardzo trudno jest ci się odnaleźć w świecie, w którym to nagle znika, bez podanego terminu powrotu. Nasze obozy online, były nie tylko działaniem biznesowym, ale przede wszystkim dały mi namiastkę pracy indywidualnej, bliższy i lepszy kontakt z podopiecznymi. To zadziałało znakomicie z korzyścią dla obu stron i wszystko wskazuje na to, że będziemy ten rodzaj spotkań kontynuować.

4. Na co najczęściej narzekają Wasi podopieczni? Jakie są ich cele treningowe?

Katarzyna i Szymon:

Robiliśmy ostatnio na ten temat ankietę wśród naszych obozowiczów. Okazało się, że na drugim miejscu, zaraz za królującym niezmiennie „zrzucić 5 kg”, jest obecnie poprawa mobilności, problemy z plecami, kręgosłupem, odcinkiem szyjnym, lędźwiowym... Home office z kanapy zbiera swoje żniwo.

5. Czy problemy zdrowotne Polaków nasiliły się w trakcie lockdownu?

Katarzyna i Szymon:

Według naszych obserwacji i wszelkich badań Polacy już przed pandemią mieli spore problemy zdrowotne i zdecydowanie za mało się ruszali. Polska młodzież jest na szczycie listy dotyczącej największych problemów z otyłością. Nasza polska dieta w połączeniu z fast foodami i atakującymi nas zewsząd, przetworzonymi przekąskami, też do sprzyjających zdrowiu nie należy. Lockdown z całą pewnością nam nie pomógł.

Część osób, zmotywowała się do działania, ale należy pamiętać, że ogromną grupę ta sytuacja przytłoczyła, pozbawiła motywacji, środków, a także możliwości pracy nad ciałem w sposób indywidualny. Ludzie z kontuzjami, specyficznymi problemami nie mają teraz często dokąd pójść. Dzieci nie chodzą na sportowe zajęcia, seniorzy również rzadko ćwiczą online. To bardzo duży problem, którego skutki odczujemy wszyscy. Zablokowanie branży fitness na tak długi czas nie pomaga sprawie, a bez ruchu będziemy chorzy - taka jest prawda.

6. Na koniec zdradźcie nam swój przepis na sukces w branży :)

Katarzyna i Szymon:

Wierzymy, że jest to wiedza, pasja i misja zmieniania świata na lepsze (i zdrowsze:)).

Duet Gym Break tworzą:

Szymon Gaś - wykształcony w USA specjalista od motoryki i trener tenisa ziemnego. Absolwent i stypendysta amerykańskiego uniwersytetu Grand Canyon w Arizonie na kierunku Kinesiology Exercise Science (Kinezjologia i naukowe podejście do motoryki człowieka).

Specjalista od przygotowania motorycznego zawodowców i amatorów sportu oraz promotor zdrowego i efektywnego treningu funkcjonalnego bazującego na pełnym zakresie naturalnych ludzkich ruchów (bieganie, skakanie, balansowanie, podnoszenie, rzucanie, łapanie, czołganie się, wspinanie itd.).

Katarzyna Kępka - prezenterka telewizyjna, kiedyś kobieta żyjąca w ciągłym biegu i w przekonaniu, że w jej życiu niemamiejsca na sport i dbanie o zdrowie. Dzisiaj entuzjastka treningu funkcjonalnego, promotorka aktywnego trybu życia, zgłębiająca wiedzę z dietetyki i medycyny chińskiej - fitmama, która swoją metamorfozą udowodniła, że „sześciopak” jest w zasięgu, każdej nawet najbardziej zabieganej osoby.

Polecamy także:

Pierwszy pozew za lockdown. Branża fitness i trenerzy wciąż w zawieszeniu.

x
Zapisz się do newslettera