X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Butikowe studio fitness czy sieć siłowni? Digme Fitness łączy te 2 koncepcje

17 sie 2020
Źródło: https://www.healthclubmanagement.co.uk/health-club-management-news/Digme-Another-Space-HIIT-London-Covent-Garden-Bank/346074

Fitness butikowy jest trendem, który w ciągu kilku ostatnich lat zjednuje sobie coraz więcej zwolenników. Takie studio fitness wyróżnia innowacyjność, wykwalifikowana kadra specjalistów i kameralna atmosfera. Czy idea bycia właścicielem studia butikowego kłóci się z posiadaniem tak zwanej "sieciówki"? Digme Fitness ma swoje zdanie na ten temat.

Butikowe studio fitness kojarzy nam się przede wszystkim z miejscem jedynym w swoim rodzaju. W ramach takiego konceptu powstają zazwyczaj unikatowe studia jogi, pilatesu, tańca, cross trainingu, ergometrów wioślarskich czy treningu personalnego. Czy biznes oparty na studiu butikowym może wyglądać inaczej?

Wykorzystać panujący trend

Operator butikowy Digme Fitness uruchomił swoje pierwsze studio w czerwcu 2016 roku w Richmond w południowo-zachodnim Londynie. Od tego czasu stale się rozwija, korzystając z rosnącej popularności butikowej koncepcji fitness. Firma intensywnie poszerza swoją ofertę na mapie Londynu. Właśnie dzisiaj otwarto nowe studio – w Covent Garden. Kolejne otwarcie planowane jest na dzień 1 września bieżącego roku. Tym samym, w niecałe 4 lata, marka zwiększy liczbę obiektów w swoim portfolio z jednego do ośmiu.

Studia w Covent Garden i Bank działały wcześniej pod szyldem Another Space – butikowego oddziału marki klubów klasy premium Third Space. Digme wykupił Another Space na początku tego roku po tym jak firma Third Space zrezygnowała z planów rozwoju w sektorze butikowym.

Obie witryny zostały przemianowane na studia Digme. Jednocześnie wzbogacono oba miejsca o nowe rowery halowe, rękawice bokserskie i szafki. Oba studia będą miały w ofercie wyjątkowe treningi koncentrujące się na kolarstwie stacjonarnym, HIIT i jodze. Marka wprowadza również zupełnie nową koncepcję: Combat HIIT. Ten innowacyjny koncept składa się z trzech kluczowych elementów – szybkości, mocy i wybuchowości – i będzie obejmował uderzanie, kopanie i pracę z workiem.

Korzyść dla inwestorów i klientów

Firma Another Space powstała w 2016 r. jako samodzielny koncept fitnessu butikowego. Wspomniane dwa studia Another Space znajdowały się obok posiadających pełną ofertę fitness klubów Third Space. Były jednak od nich niezależne, ze względu na zupełnie inny koncept oferowany klientom.

Po finalizacji przejęcia marki w styczniu 2020 r. współzałożyciel i dyrektor generalny Digme – Geoff Bamber, powiedział: „Zawsze podziwialiśmy Another Space z jego wysokiej jakości zespołem, pięknymi studiami i doskonałymi lokalizacjami". Bamber powiedział również, że transakcja przyniesie korzyści zarówno członkom Another Space, jak i istniejącej społeczności Digme Fitness. Pierwsi będą mieli teraz możliwość trenowania w całym mieście, drudzy natomiast mają do dyspozycji dwie nowe lokalizacje w samym centrum Londynu.

Jesteś pasjonatem fitness lub wysoko wykwalifikowanym trenerem personalnym? Studio butikowe to świetny pomysł na biznes dla osób, które dysponują lokum w dobrej lokalizacji przy organicznym budżecie. Co więcej, taka inwestycja zwraca się szybciej niż duży klub. Zacznij już dziś od jednego kameralnego lokalu. A potem kto wie? Może za kilka lat brytyjskie portale napiszą o wyjątkowej ekspansji Twojej sieci.

Autor: Marta Soroka

*

Polecamy także:

Jak naleźć lokal pod swój bizes - ranking wyszukiwarek lokali

Jak znaleźć lokal pod swój biznes?

x
Zapisz się do newslettera