X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Daniel Myszkowski: "Podczas pandemii zrobiłem formę życiową"

26 kw. 2021

Daniel Myszkowski – 3-krotny Mistrz Polski Men’s Physique IFBB (2018, 2019, 2020), zwycięzca Pucharu Polski 2020, triumfator Słodkiewicz Classic 2020 oraz doświadczony trener :)

1. Daniel powiedz proszę skąd Twoja pasja do sportów sylwetkowych? Wcześniej uprawiałeś inne dyscypliny.

Daniel Myszkowski: Całe życie byłem związany ze sportem. W dużej mierze zaraził mnie sportowym życiem mój ojciec. Zaczynałem od biegów, gdzie miałem osiągniecia na szczeblu wojewódzkim, kolejno pływanie, gdzie byłem Mistrzem naszego regionu i wreszcie piłka nożna. Znalazłem się w Reprezentacji Polski studentów na Mistrzostwa Europy w Rzymie, ale niestety po pewnym czasie moje plany pokrzyżowała bardzo poważna kontuzja nogi, która zmusiła mnie do rehabilitacji na siłowni, dzięki czemu zacząłem swoją przygodę z ciężarami.

Daniel Myszkowski

2. Jak Twoja rodzina reaguje na sport, któremu się poświęcasz? Jak wiadomo zawodnikiem, kulturystą, jest się cały rok. Nie można pozwolić sobie na luźne np. 2 miesiące przerwy od treningów, trzeba odpowiednio się odżywiać i suplementować.

Daniel Myszkowski: Mam bardzo duże wsparcie od rodziny, co jest bardzo ważne w tym sporcie. Ale zaczynając swoją przygodę ze sportami sylwetkowymi obiecałem sobie, że nigdy nie zapomnę o swoich wartościach i priorytetach. Dlatego rodzinę, czas spędzony z nimi i ich potrzeby zawsze stawiam na pierwszym miejscu. Kiedy jest czas na odpoczynek, odpoczywamy i korzystamy z życia, zaś kiedy trzeba ciężko pracować mam 100% wsparcie i zrozumienie z ich strony.

Podobnie podchodzę do kwestii odżywiania. Zawsze swoje starty uważam za spełnianie własnych marzeń i pasji. Podchodzę do tego ze zdrowym rozsądkiem i chłodną głową, nie uważam się za “profesjonalistę”, dlatego też potrafię sobie oddzielić okres przygotowań od życia prywatnego. “Okres przygotowań” nie trwa u mnie cały rok.

3. Kategoria „fitness plażowe” stała się ogromnie popularna wśród zawodników. Często to właśnie u Was na scenie nie mieszczą się wszyscy startujący i trzeba dzielić Was na 2-3 grupy. Z czego wynika tak duże zainteresowanie?

Daniel Myszkowski: Myślę, że kategoria ta jest przyjemna dla “oka” - czyt. ładne sylwetki, bardzo estetyczne, dobre fryzury, zadbani pod każdym względem. Kategoria ta daje możliwość sprawdzenia się już dla młodzieży, która nie potrzebuje aż tak dużej masy mięśniowej, jak jest to w przypadku kulturystów. Tak, jak podkreślam, chyba takim najważniejszym czynnikiem jest to, że osoby z tej kategorii na co dzień wizualnie aż tak nie rzucają się w oczy, a kiedy “wskakują” w spodenki wtedy właśnie jest te wielkie “WOW”.

Daniel Myszkowski

4. Jak pandemia wpłynęła na Twoją formę? Udało Ci się znaleźć miejsce do treningów i nie stracić motywacji?

D.M.: Będąc osobą ambitną nigdy nie szukam wymówek, tak też było w tym przypadku. Podczas pandemii udało mi się zrobić formę życiową, dzięki której odniosłem swoje największe sukcesy tj. 3x Mistrzostwo Polski, Open Pucharu Polski, Open Słodkiewicz Classic. Można powiedzieć, że ta motywacja była jeszcze większa, aby sobie i wszystkim wkoło udowodnić swoją wartość.

5. Szykujesz się na MP w Kielcach?

D.M.: Niestety razem z trenerem ustaliliśmy, że po 6 sezonach startowych przyszedł czas na odpoczynek. Dlatego ten rok przeznaczamy na okres poprawy sylwetki i w następnym sezonie mamy plany już na poważnie spróbować swoich sił na arenie międzynarodowej.

Daniel Myszkowski

6. Prowadzisz też swoich zawodników – jakie są kryteria, aby móc startować, jako członek Twojego teamu?

D.M.: Prowadziłem. Głównym warunkiem było poważne podejście do sprawy i sumienność. Jak widać współpraca układała nam się dobrze i obfitowała w bardzo duże sukcesy tj. Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Juniorów, Mistrzostwo Europy, Mistrzostwo Irlandii, Puchar Polski i wiele innych. Niestety nadmiar obowiązków nie pozwala mi na dalszy “rozwój” w tym kierunku...a jest ich naprawdę sporo: żona, 2 dzieci, własna firma, działalność żony, studia żony (3 kierunek, który kończy) no i oczywiście do tego moje przygotowania i starty.

7. Twoje kolejne zawodowe plany to?

D.M.: Mistrzostwa Polski 2022, gdzie chce pojechać odebrać “swój tytuł”, który komuś “pożyczam” na rok ? i oczywiście Mistrzostwa Europy, gdzie mam zamiar powalczyć o najwyższą lokatę.

Daniel Myszkowski

 

8. Myślałeś kiedyś o zmianie federacji? Czy raczej pozostaniesz wierny IFBB?

D.M.: IFBB traktuję jak rodzinę, której bardzo dużo zawdzięczam. Ale nigdy nie mów nigdy...zawsze podkreślam, że najbardziej zależy mi na rywalizacji na najwyższym poziomie, dlatego kolejne lata pokażą.

9. Największe marzenie sportowe?

D.M.: Spełniło się w 2018 roku. Zawsze marzyłem, aby zostać Mistrzem Polski, a dokonanie tego 3krotnie przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia i jest już kolejna lista “marzeń”, które mam w planach konsekwentnie realizować.

Dzięki!

Przeczytaj także

x
Zapisz się do newslettera