X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Jak być lepszym managerem – 7 lekcji wyciągniętych z pandemii

24 sie 2020
Źródło: https://clubsolutionsmagazine.com/

Sercem każdego biznesu jest kompetentna, produktywna i dobrze zarządzana kadra. Szczęśliwy zespół przekłada się na zadowolonych klientów i świetne wyniki. Prowadzisz własne studio fitness? A może jesteś managerem siłowni? Poznaj 7 lekcji dotyczących bycia dobrym szefem, których nauczyła nas pandemia COVID-19.

Trwająca przez ostatnich 6 miesięcy pandemia niespodziewanie uderzyła we wszystkie branże. Zarówno właściciele, jak i pracownicy dostali po kieszeni, a przecież klub fitness zostały otwarte w ostatnim etapie wychodzenia z kwarantanny. Jednocześnie z pensjami spadły morale, runęły plany. Aby ten trudny czas nie poszedł na marne, postanowiliśmy poszukać pozytywnych aspektów całej sytuacji. Jakich lekcji o byciu dobrym managerem w branży fitness (i nie tylko) nauczył nas COVID-19? Przeczytaj 7 wskazówek i razem ze swoim zespołem wychodź obronną ręką z każdej trudnej sytuacji.

TOP 7 wskazówek jak być lepszym managerem w trudnym czasie:

1. Obserwuj liderów

Niecodziennie okoliczności w naturalny sposób ujawniają nasze umiejętności reagowania na stresujące sytuacje i możliwości działania pod presją. To także świetny sposób, aby zweryfikować zdolności interpersonalne i relacje wśród swojej kadry. Obserwuj zespół i zobacz kto posiada zdolności przywódcze. Wybierz i doceń swoich liderów – dzięki temu będziesz mógł bez obaw pozostawiać klub pod okiem profesjonalnych i lojalnych zastępców w trakcie swojej nieobecności.

2. Popraw komunikację

Koniec z milczeniem – na bieżąco rozmawiaj ze swoimi współpracownikami i podwładnymi. Upewnij się, że wszyscy wiedzą i rozumieją co stoi za Twoimi decyzjami i działaniami. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych plotek i niedopowiedzeń, które popsułyby i tak już nerwową atmosferę.

3. Więcej słuchaj

Ty tu rządzisz – jesteś odpowiedzialny za firmę, pracowników, klientów. Masz wiele na głowie i samodzielnie podejmujesz decyzje. Jeśli jednak chcesz być lepszym managerem, mimo braku czasu – wysłuchaj każdego i wykaż zrozumienie dla uczuć swoich współpracowników. W ten sposób wszyscy poczują się docenieni, a być może ktoś podsunie Ci świetny pomysł bądź wartościową radę.

4. Bądź elastyczny

Dzięki przyznawaniu się do błędów zyskasz wiarygodny i szanowany wizerunek wśród swoich współpracowników. Nie bój się zmieniać zdania, strategii czy działania – bądź elastyczny i otwarty na nowe pomysły oraz sposoby prowadzenia biznesu. Nieustannie szukaj sposobów na ulepszanie swojej rzeczywistości – to z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

5. Nie musisz wiedzieć jak radzić sobie w każdej sytuacji

Ty także nie otrzymałeś poradnika prowadzenia biznesu w przypadku globalnej epidemii? Nic dziwnego, ponieważ taki dokument nie istnieje. W tym wypadku decydująca jest wiara w siebie i zasadność własnych działań. Kieruj się intuicją i nie pozwól na to, aby zmienność aktualnej sytuacji odebrała Ci pewność siebie lub zdolność podejmowania decyzji. Prędzej czy później znajdziesz rozwiązanie.

6. Pracuj nad sobą

Nie skupiaj się na tym, żeby przetrwać trudne czasy – celem jest to, aby wyjść z nich o wiele silniejszym. Bez końca ulepszaj siebie i swoją firmę. Zamiast narzekać, wyciągaj wnioski – umiejętność nauki na własnych błędach to nie bez powodu charakterystyczna cecha wszystkich ludzi sukcesu.

7. Nie trać ducha

Niezwykle istotne jest także pozytywne nastawienie. Dawaj ludziom nadzieję i staraj się zapewniać kadrę, że po tym kryzysie również nadejdą lepsze czasy. Do zadań managera należy pocieszanie pracowników i zapewnianie poczucia bezpieczeństwa swojemu zespołowi. Pamiętaj o tym, że dla nich jesteś wzorem – bądź uśmiechnięty i dziel się pozytywną energią.

Podsumowując, w sytuacjach kryzysowych potrzebujemy silnych liderów, którzy dodadzą nam motywacji, siły, uspokoją i wskażą drogę dalszego działania. Z całą pewnością daleko nam do powrotu do normalności po tym, jak COVID-19 zmienił naszą codzienność, ale jeśli wykorzystamy to doświadczenie do ulepszenia branży fitness, możemy pokonać tę przeszkodę i dzięki temu być lepsi. To nasza szansa, aby udowodnić światu, że kluby fitness są bezpieczne i niezbędne dla dobrego samopoczucia.

*

Polecamy także:

Ministerstwo Sportu wspiera działania FPF promujące aktywność fizyczną

Ministerstwo Sportu wspiera działania FPF promujące aktywność fizyczną

x
Zapisz się do newslettera