X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Jak znaleźć lokal pod swój biznes?

19 lip 2020

Źródło https://medium.com

Zaczynając opracowywanie biznesplanu powinniśmy skupić się na jego największej i najważniejszej części, czyli lokalu pod naszą inwestycję. W poniższym artykule znajdziecie kilka wskazówek gdzie można znaleźć ciekawe oferty lokali na wynajem lub kupno.

 

1.Serwisy nieruchomości — sprzedaż i wynajem.

Wśród portali internetowych i serwisów nieruchomości, w których z łatwością poprzez wyszukiwarkę możemy przeglądać dostępne oferty lokali na wynajem bądź na sprzedaż, na uwagę zasługują te najpopularniejsze o największych zasobach, takie jak:

https://www.otodom.pl/

Na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius, w 2017 r., otodom miał ponad 3 mln realnych użytkowników i korzystało z jego usług ponad 90% osób poszukujących nieruchomości. Duża ilość potencjalnych klientów i bardzo duże zasięgi przekładają się na ilość zamieszczanych ogłoszeń, co z kolei przyciąga kolejne osoby, które dzięki różnorodności ofert mogą wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie.

Wśród największych znajdują się również:

· https://gratka.pl/ (81% ankietowanych)

· https://www.olx.pl/nieruchomosci/ (73% ankietowanych).

O ile wyżej wymienione portale należą do wiodących portali, biorąc pod uwagę ilość użytkowników, ofert, zasięgi, oraz skuteczność kolejnym ciekawym i szanowanym portalem na rynku nieruchomości jest:

· https://www.gumtree.pl/

Stawiając sobie pytanie, gdzie szukać nieruchomości pod fitness klub, warto także przejrzeć kilka, może mniej znanych, ale również godnych uwagi serwisów ogłoszeniowych jak:

· https://www.domiporta.pl

· https://www.trovit.pl

· https://www.mitula.com.pl

· https://www.nieruchomosci-online.pl

· https://www.morizon.pl

2. Oferty lokalne (rodzina, znajomi, współpracownicy)

Właściwie od tego powinniśmy rozpocząć swoje poszukiwania lokalu pod nasz klub fitness. Może się bowiem okazać, że pomoc i dostępna oferta wynajmu jest w zasięgu naszej ręki, a sfinalizowanie umowy najmu nastąpi szybciej niż się tego spodziewaliśmy. Wykorzystajmy portale społecznościowe, na których mamy założone swoje konta prywatne. Warto umieścić na swojej ,,tablicy” informację o poszukiwaniu lokalu do wynajęcia, a następnie poprosić znajomych o ,,udostępnienie” na swoich profilach tej informacji. Facebook i jego zasięgi mają niewyobrażalną moc rozprzestrzeniania w szybkim tempie umieszczanych informacji i postów. Warto to wykorzystać.

3. Inne formy ogłoszeń.

Często pomijane, a mogące przynieść pozytywne rezultaty, stanowią takie źródła informacji jak:

· prasa (lokalne dzienniki)

· forum lokalne (Nieruchomości/Lokale komercyjne/Lokale użytkowe).

Możliwości jest naprawdę wiele, a pole manewru przyszłego właściciela umożliwia mu dokonanie właściwego wyboru spośród znalezionych ofert. Nie ograniczajmy się więc w swoich poszukiwaniach tylko do jednego źródła pozyskiwania informacji. W miarę możliwości korzystajmy z jak najszerszego spektrum działań. Bierzmy również pod uwagę ciągle zmieniające się wokół nas otoczenie jak np. planowane bądź powstające już galerie i centra handlowe. Warto pozyskać informacje o możliwościach i ewentualnych warunkach przyszłego najmu.

 

x
Zapisz się do newslettera