X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Karol Małecki: „Powoli dochodzę do siebie, po tym jak straciłem dorobek życia”

15 kw. 2021

Karol Małecki – instruktor kulturystyki, trener personalny, wykładowca na AWF, szkoleniowiec, kulturysta z wieloma osiągnięciami – w tym: Mistrz Świata, Polski oraz zdobywca 1-szego miejsca na Mr Olympia Amateur. Lider #alelekkie team :D

1. Karol powiedz proszę, jak Ty jako sportowiec, kulturysta radzisz sobie w trakcie pandemii? Czy nadal Twoje treningi wyglądają, tak jak przedtem?

Karol Małecki: Powoli dochodzę do siebie, po tym jak straciłem dorobek życia, przez chore decyzje rządu. Elite Gym już nie istnieje. Straciłem dwie siłownie i musiałem ogłosić upadłość.

Miałem przerwę od treningów, ponieważ nie mogłem się pozbierać po tym co się stało. Powoli wchodzę na obroty i trenuję już regularnie, ale nie na swojej siłowni.

2. Opowiedz proszę, co było bezpośrednią przyczyną zamknięcia siłowni i ogłoszenia upadłości. Czy nie próbowałeś znaleźć jakiejś furtki prawnej i otworzyć siłowni?

Karol Małecki: Kiedy rok temu branża fitness została zamknięta na najlepsze miesiące, czyli marzec, kwiecień i maj, to nie tylko nie zarobiłem, ale bardzo dużo straciłem. Otworzyli nas na najgorsze miesiące, wróciło 25% osób, na nic to nie wystarczyło i po wakacjach znowu zamknęli. Niestety nie było czego zbierać. Były to za duże koszty stałe. W moim przypadku to 70000 złotych. Nie mogłem pracować, ale leasingi, kredyty i czynsze za lokale musiałem płacić. Serce mi pękło. Pracowałem na to całe życie, a zostałem z niczym.

3. Co z akademią szkoleniową Elite Pro Academy, w której szkoliłeś rzesze przyszłych trenerów personalnych? Nadal będziesz kontynuował tę działalność?

K.M.: To moje oczko w głowie, a do pracy w akademii podchodziłem profesjonalnie szkoląc przyszłych trenerów personalnych i nie wstydząc się, że wyszli spod mojej ręki. Na razie nie mam do tego głowy i niczego nie planuję.

4. Czy orientujesz się, jak podczas lockdownu funkcjonują inni trenerzy, właściciele siłowni? Na pewno jesteś w stałym kontakcie z osobami z branży.

K.M.: Cała większość niestety ledwo wiąże koniec z końcem, niektórzy musieli sprzedać samochody swoje i swoich żon żeby dalej funkcjonować, oraz wziąć kredyty pod zastaw swoich domów. To się w głowie nie mieści co się wydarzyło.

Karol Małecki

5. Jaka Twoim zdaniem powinna być recepta na koronakryzys? Czy branża fitness mogłaby funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym?

K.M.: Fitness to najbardziej czysta i zadbana branża, same ćwiczące, dbające o siebie, zdrowe osoby. Powinna normalnie funkcjonować. Ludzie przez całą sytuację, są sfrustrowani i nie dają rady ze swoimi emocjami. Ćwiczenia pomogłyby tylko w odstresowaniu, nabraniu odporności oraz zwiększeniu wydolności organizmu.

6. Jakie masz zatem plany biznesowe i sportowe na przyszłość? Wrócisz do prowadzenia siłowni?

K.M.: Planów biznesowych nie mam żadnych póki co, nie wspominając o sportowych. Trzeba mieć pieniądze żeby przygotować się do zawodów i gdziekolwiek pojechać. Nie sądzę żebym wrócił do prowadzenia siłowni.

Karol Małecki

Przeczytaj także

x
Zapisz się do newslettera