X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Jakie płyną korzyści fizyczne z treningu triathlonowego?

18 lis 2020
źródło - www.fitness.com

 Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na triathlon, z których wiele obejmuje korzyści fizyczne. Oto kilka fizycznych korzyści płynących z bycia triathlonistą.

Gdy zaczniesz trenować jako triathlonista, zaczniesz tracić na wadze. Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej atrakcyjnych korzyści dla ludzi decydujących się na triathlon. Ponieważ trening obejmuje bardzo intensywne sesje sercowo-naczyniowe, od razu zaczynasz tracić tłuszcz. Im dalej się posuniesz, tym więcej stracisz na wadze. Dla niektórych jest to jedyny cel, do którego dążą. Niewiele o tym wiedzą - nie tylko schudną, ale również zyskają wiele dodatkowych korzyści z treningu.

W miarę postępów w treningu będziesz wyglądać i czuć się o wiele młodziej. Łatwo zauważyć, że triathloniści mają zwykle najlepiej wyglądającą sylwetkę, głównie dlatego, że trening uzupełnia organizm na wiele sposobów. Bieganie pomaga rozwijać długie, chude mięśnie; pływanie pomaga wyrzeźbić górną część ciała; a jazda na rowerze pomaga ujędrnić dolną część ciała. Nawet większość triathlonistów w wieku powyżej 50 lat wygląda o lata młodziej niż w rzeczywistości i najprawdopodobniej też się tak czują!

Twoja energia wzrośnie, gdy zaczniesz trenować jako triathlonista. Trening odnowi Twoje ciało i z czasem będziesz miał więcej energii przez cały dzień. Jednak ważne jest, aby właściwie przestrzegać określonego programu szkoleniowego i utrzymywać go na swoim poziomie. Jeśli to zrobisz, poczujesz się bardziej energiczny w ciągu dnia. Dzięki temu będziesz mógł lepiej wykorzystać swoje treningi. Im więcej energii musisz włożyć w swoje treningi, tym będą one bardziej korzystne.

Praca różnymi częściami ciała podczas treningu zapobiega kontuzjom. Jeśli ciągle wykonujesz te same ćwiczenia przez cały czas, możesz skończyć z typowymi problemami z kontuzjami, w tym; problemy z kolanem, zapalenie ścięgien, złamania lub kostki piszczelowe. Trenując z 3 bardzo różnymi dyscyplinami sportowymi, pracujesz wszystkie mięśnie i kości w swoim ciele na bardziej równomiernym poziomie. Pozwala to rozwinąć silniejsze ciało, mieć mniej kontuzji i nie odczuwa bólu.

Trenując do triathlonu możesz żyć w dobrym zdrowiu i dodawać lata do swojego życia. Wiadomo, że regularne ćwiczenia obniżają ciśnienie krwi, zapobiegają rakowi i chorobom serca, zmniejszają ryzyko osteoporozy i zapobiegają zachorowaniu na cukrzycę. Trening triathlonowy może również pomóc ludziom żyć dłużej. Codzienne ćwiczenia wzmacniają organizm i pomagają żyć dłużej i zdrowiej. Trening do triathlonu przygotuje Cię więc na lata bez fizycznego bólu.

Triathlon może wnieść do Twojego życia wiele korzyści fizycznych. Może pomóc Ci schudnąć i sprawić, że poczujesz się o lata młodziej. Może zwiększyć twoją energię w ciągu dnia, pomóc ulepszyć treningi i zapobiec kontuzjom. Może również przedłużyć życie o wiele lat i zachować dobre zdrowie. Ostatecznie triathlon ma wiele zalet fizycznych, które prowadzą do zdrowszego i szczęśliwszego stylu życia.

 

Polecamy także:

GYYMI nawiązał współpracę z wiodącą australijską organizacją treningową AIF

x
Zapisz się do newslettera