X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Będą limity metrażowe w siłowniach?

14 wrz. 2021
Źródło: Money.pl

Wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk poinformowała, że rząd jest gotowy zarówno na wariant regionalizacji obostrzeń, czyli przeliczenia liczby osób chorych na liczbę mieszkańców, jak i na pełen lockdown. Dodała także, że rządzący są jednocześnie gotowi, żeby wprowadzić limity metrażowe czy liczbowe w konkretnych miejscach.

Gotowe są już protokoły sanitarne. Według wiedzy wiceminister ewentualne obostrzenia nie różniłyby się szczególnie od tych, które towarzyszyły Polakom od blisko półtora roku.

Jak podkreśla, jako przedstawiciel rządu stoi na stanowisku, że gospodarka powinna być otwarta. Jednak na pierwszym miejscu zawsze znajdzie się dobro społeczeństwa i służb medycznych.

Wiele branż zgłasza aktualnie postulat, aby osoby zaszczepione nie były objęte limitami. Nie wiadomo jednak, jaką strategię przyjmie rząd.

Resort zdrowia już jakiś czas temu opublikował plan na czwartą falę pandemii koronawirusa. W grę wchodzą m.in. podział na strefy na poziomie powiatów, strefy wyznaczane pod względem liczby zakażeń. Brany pod uwagę będzie także poziom zaszczepienia w danym regionie.

Minister zdrowia przypomniał, że "dotychczas podstawowym elementem definiującym strefę, była liczba zakażeń na 10 tys. mieszkańców. - Od 6 na 10 tysięcy to była strefa żółta, a od 12 - strefa czerwona. Chcemy dokonać przeskalowania podwójnego, bo widzimy, że w tej chwili, patrząc na doświadczenia krajów Europy Zachodniej, mamy do czynienia z sytuacją, w której ta sama liczba zakażeń przekłada się mniej więcej na 40-50 proc. mniej hospitalizacji."

Jak rządzący podejdą do kwestii zamykania lub ograniczania działalności usług i sportu jeszcze nie wiadomo. Z wszelkich wypowiedzi wynika jednak, że tym razem ograniczenia nie będą tak radykalne, a przedsiębiorcy nie dadzą się tak łatwo zamknąć. Większość branż ma nadzieję, że limity metrażowe i przestrzeganie reżimów sanitarnych wystarczy.

Przeczytaj także

x
Zapisz się do newslettera