X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Narodowy Dzień Sportu już za niecały miesiąc

17 sie 2021
Źródło: materiały prasowe

Wielkimi krokami zbliża się Narodowy Dzień Sportu. To ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi na terenie całej Polski. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wydarzenie odbędzie się już 11 września. Będzie to 9 edycja tego święta. W całej Polsce, na wsiach, w miasteczkach i dużych miastach, każdy chętny i każda chętna będą mogli wziąć udział w bezpłatnych treningach. Część z nich będzie mogła odbyć trening z największymi sławami polskiego sportu – mistrzami i olimpijczykami. Dodatkowo, tego dnia, w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany jest dzień otwarty.

Wśród konkurencji, w których będzie można wziąć udział: zajęcia i treningi koszykówki, turniej piłki nożnej i ręcznej, unihokej, mecze piłki nożnej, siatkówki, joga, aerobik, inne.

Poprzez organizację tego święta organizatorzy chcą:

  • Pokazać jak szeroka jest sportowa oferta Polski;

  • Dać możliwość spróbowania nieodpłatnie nowych sportów każdemu, kto będzie chciał wziąć udział w imprezie;

  • Zorganizować treningi z najlepszymi polskimi sportowcami dla amatorów.

  • Promować sport i aktywny tryb życia

W poprzedniej edycji NDS w 2020r, w treningach wzięło udział 200 000 osób. Odbyło się ponad 500 darmowych treningów i spotkań w całej Polsce. W Narodowy Dzień Sportu zaangażowało się ok. 100 miejscowości z całej Polski.

Podczas poprzedniej edycji, z powodu pandemii koronawirusa, nie odbył się wielki sportowo-rodzinny piknik na błoniach PGE Narodowego. W tym roku jednak piknik powraca. Wstęp wolny.

Przeczytaj także

x
Zapisz się do newslettera