X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Nowe obostrzenia dla branży sportowej.

20 grudnia 2020
źródło: materiały prasowe

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia wprowadzający nowe obostrzenia i ograniczenia dla wszystkich branż. Organizacja zawodów, zajęć i wydarzeń sportowych ma być możliwa tylko dla sportowców zawodowych.

Zgodnie z ww. rozporządzeniem „sport zawodowy to uprawianie sportu w taki sposób, w jaki świadczy się pracę lub usługi za wynagrodzeniem, bez względu na to, czy pomiędzy sportowcem zawodowym a odpowiednią organizacją sportową istnieje formalna umowa o pracę czy też nie. A także, gdy wynagrodzenie przekracza koszty uczestnictwa i stanowi znaczącą część dochodów dla sportowca."

Rozporządzenie utrzymuje zakaz funkcjonowania basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Wyjątkiem są te, działające w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów lub udostępnianych zawodnikom kadry narodowej polskich związków sportowych.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że siłownie, baseny czy aquaparki będą zamknięte co najmniej do 17 stycznia. Po tym terminie rozpocznie się wdrażanie narodowego programu szczepień. Być może właśnie wtedy obostrzenia zostaną złagodzone.

Polska Federacja Fitness poinformowała, że złożyła już niezbędne poprawki, mające na celu utrzymanie dotychczasowych wyłączeń w mocy. Brak możliwości otwarcia fitness klubów w styczniu przyszłego roku doprowadzi do lawiny bankructw w branży.

Całe rozporządzenie dostępne jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej RM – LINK.

 

Polecamy także:

OC dla trenera - sprawdzamy ceny i zakres ubezpieczenia

x
Zapisz się do newslettera