X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

OC dla trenera – sprawdzamy ceny i zakres ubezpieczenia.

20 gru 2020

Jakiś czas temu nasz ekspert – adwokat, Kamil Wasilewski wyjaśniał, jak ważne dla trenera jest posiadanie ubezpieczenia OC (link znajdziecie tutaj). Sprawdziliśmy więc jego zakres oraz proponowane ceny.

Na rynku znajdziecie wiele wariantów oraz kilka firm oferujących takie właśnie ubezpieczenie. Z reguły przedmiotem ochrony są czynności związane ze sportem, rekreacją lub turystyką. Są to czynności ubezpieczonego wykonywane w ramach funkcji trenera czy instruktora lub prowadzenie zajęć w zakresie sportu i rekreacji. Przedmiotem ubezpieczenia jest zaś odpowiedzialność cywilna ubezpieczonego za szkody wyrządzone osobie trzeciej w związku z aktywnością sportową.

DOSTĘPNE UBEZPIECZENIA

I tak np. PZU zobowiązuje się w ramach takiej umowy m. in. do zwrotu kosztów wynikłych z zastosowania środków podjętych przez ubezpieczonego po zajściu wypadku, w celu zapobieżenia szkodzie lub zmniejszenia jej rozmiarów. Ubezpieczenie obejmuje też pokrycie kosztów wynagrodzenia ekspertów, powołanych w celu ustalenia okoliczności, przyczyn lub rozmiaru szkody. Gwarancja zabezpiecza też koszty obrony w związku ze zgłoszonymi roszczeniami odszkodowawczymi. Ubezpieczenie takie kosztuje 110 zł rocznie i opiewa na kwotę 400 tys zł.

W Ergo Hestia podobne ubezpieczenie zróżnicowane jest ze względu na sumę gwarancyjną. Przy 100.000 zł składka wyniesie 100 zł, przy 150.000 zł - składka 120 zł, przy 200.000 zł - składka 140 zł, a przy sumie 300.000 zł - składka to 155 zł.

W AEG podstawowe roczne ubezpieczenie z sumą gwarancyjną 100 tys. zł to koszt rzędu od 100 zł. Ceny zależą od rodzaju dyscypliny sportowej której jesteś instruktorem lub trenerem.

Koszty ubezpieczenia mogą być nieco niższe, jeśli skorzystacie z ubezpieczenia grupowego oferowanego przez różnego rodzaju organizacje trenerskie. REPs Polska np. posiada polisę zbiorową OC dla członków zawartą z firmą ubezpieczeniową ERGO HESTIA. Polisa zawarta jest na podstawie OWU OC dla nauczycieli, instruktorów i wychowawców. Suma gwarantowana to 200 tys zł, a roczna składka wynosi 95 zł.

Jak widać na powyższych przykładach wydatek na OC nie jest zbyt wygórowany. Może natomiast okazać się ogromnie potrzebny i uchronić Was przed bolesnymi konsekwencjami swoich zaniedbań czy błędów. Oczywiście wszystkim trenerom życzymy, abyście nigdy nie musieli sprawdzać na własnej skórze, jak sprawnie działają wypłaty z wykupionych polis, ale jak mówi przysłowie „przezorny zawsze ubezpieczony”.

POLECAMY TAKŻE:

Dagmara Dominiczak deklasuje na Arnold Classic.

x
Zapisz się do newslettera