X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

PFF wciąż walczy o przetrwanie branży

30 mar 2021
Źródło: materiały prasowe PFF

Polska Federacja Fitness podsumowała działania za marzec br. PFF zapewniła, że nie był to dla niej spokojny czas i że wciąż walczy o przetrwanie i dalsze funkcjonowanie branży.

W tym czasie PFF głównie zajmowała się pracami koncepcyjnymi i operacyjnymi. PFF wciąż walczy o przetrwanie branży i zapewnia, że:

- jest w stałym kontakcie z przedstawicielami kilkuset podmiotów, którym udziela wsparcia w temacie możliwości działania w obecnej sytuacji na rynku.

- zapewnia pomoc prawną dotyczącą środków z tarcz antykryzysowych

Organizacja została także zaproszona przez senatora Kwiatkowskiego do wzięcia aktywnego udziału w powstawaniu ustawy odszkodowawczej, do prac nad którą niedawno powrócono. Obecnie ustawę skierowano do prac sejmowej komisji gospodarki. Następnie ustawa będzie tematem obrad i głosowania w Sejmie. PFF ma więc ogromny wpływ na ostateczny kształt ustawy i na jej zapisy.

PFF podkreśla też, że udało jej się uzyskać stanowisko Ministerstwa Rozwoju w kontekście dopłat do utrzymania miejsc pracy. Pierwotnie dopłaty te były przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób z umowami o pracę. Teraz udało się objąć dopłatami oskładkowane umowy zlecenie. PFF wraz z ministerstwem będą pomagać w sprawach, w których mimo zmian, nie udało się dostać środków.

W minionym tygodniu przedstawiciele Federacji wzięli udział w spotkaniu z wiceministrem rozwoju M. Niedużakiem. Rozmawiano m.in. nt „bonu na aktywność”, który miałby być dla branży impulsem po wznowieniu działalności.

Także w zeszłym tygodniu przedstawiciele PFF spotkali się z prezesem PFR, aby omówić dotychczasowe tarcze 1.0 i 2.0 pod kątem ich dostępności, warunków umorzenia i procedur reklamacyjnych. PFF wskazała na potrzebę uruchomienia kolejnych środków pomocowych, bo zakończeniu tarczy 2.0.

W najbliższym czasie Polska Federacja Fitness przygotowuje się do spotkań z Radą Medyczną przy Premierze w temacie możliwości odmrożenia branży, z Ministerstwem Zdrowia o rehabilitacji osób, które przeszły covid-19 i koncepcji Health Clubów, a także z przedstawicielami prywatnej służby zdrowia o projektach łączących branżę fitness z medyczną.

PFF apeluje też o wszelką pomoc, gdyż tematów i potrzeb jest wiele, a rąk do pracy znacznie mniej.

Polecamy także:

utrzymywanie lockdownu

Polski nie stać na utrzymywanie lockdownu

x
Zapisz się do newslettera