X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

#RatujBiznes – akcja pomocy Rzecznika MŚP

25 mar 2021
Źródło: materiały prasowe

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców (MŚP) – A. Abramowicz uważa, że wprowadzając lockdown, trzeba zapowiedzieć rekompensaty od razu, a nie po dwóch tygodniach. Rzecznik aktywnie prowadzi też akcję #RatujBiznes.

Rzecznik podkreśla, że przedsiębiorcy są już dobrze przygotowani do pracy w reżimie sanitarnym. Dodatkowo Główny Inspektorat Sanitarny określił już zasady funkcjonowania dla konkretnych branż (także dla branży fitness!).

Zdaniem Rzecznika – jeśli teraz rząd wprowadzi dalej idące ograniczenia, powinien od razu zapowiedzieć, skąd będą pieniądze na rekompensaty i kiedy nastąpi ich wypłata. Tym bardziej, że obecnie brakuje środków na wypłatę wszystkich świadczeń. Rzecznik podkreśla, że tzw. tarcza antykryzysowa z wiosny ub r była dość obfita w pomoc, natomiast obecna tarcza 2.0 jest znacznie skromniejsza i nie dotyczy wszystkich potrzebujących.

Wsparcie Rzecznika

Rzecznik MŚP, w ramach akcji #RatujBiznes przyczynił do rozszerzenia pomocy z tarczy na większą ilość przedsiębiorców. Obecnie wystarczy mieć jeden z 45 kodów PKD i nie musi to być działalność dominująca. Ponadto, dzięki działaniom Rzecznika z programu mogą skorzystać te firmy, które nie zatrudniały pracowników na umowę o pracę na koniec 2019r, a które przyjęły minimum jedną taką osobę do 31 lipca 2020.

W ramach akcji #RatujBiznes mikro, mali i średni przedsiębiorcy są informowani o możliwych formach pomocy i wspierani w ubieganiu się o wsparcie. W akcji uczestniczą też kancelarie prawne oraz doradcy restrukturyzacyjni. Świadczą oni nieodpłatną pomoc przy wypełnianiu i składaniu wniosków o wsparcie.

Tymczasem, w mediach głośno jest ostatnio o przedsiębiorcy, któremu odmówiono pomocy z tarczy aż 11 razy. Finalnie przedsiębiorca wygrał, a przyczyną wcześniejszych odmów był błąd w odczynie danych.

ZUS z kolei przypomina, że wciąż można składać wnioski o zwolnienie z obowiązku opłacania części składek. Termin na złożenie odpowiedniego wniosku mija 30 kwietnia br. Zakład do tej pory przyjął ponad 7 mln wniosków, udzielając pomocy na kwotę ponad 31 mld zł.

Biznes, w tym kluby fitness, których część wciąż działa, z niepokojem czekają na dzisiejszą, rządową konferencję. Spekuluje się, że rząd wprowadzi twardy lockdown i uniemożliwi jakąkolwiek działalność usługową. Nie wiadomo też, czy pozostawi jakiekolwiek furtki umożliwiające prowadzenie niektórych działalności.

Polecamy także:

karnet na siłownię

Karnet na siłownię nie podlega odliczeniom podatkowym

x
Zapisz się do newslettera