X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Rusza część klubów fitness, rząd wzmacnia kontrole

01 lut 2021
Źródło: dziennik.pl, rmf24.pl, facebook.com/totalfitnessclub

Od dziś, po pięciotygodniowym lockdownie, oficjalnie otwierają się centra handlowe. Będzie w nich mogło działać wszystko poza rozrywką, branżą fitness i restauracjami na miejscu.

Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federacji Fitness uważa, że pominięcie przez rząd branży fitness, jeszcze bardziej zachęci przedsiębiorców do otwierania się. Tym bardziej, że lada moment minie rok od pierwszego zamknięcia branży. Nawet ci przedsiębiorcy, którzy do tej pory skrupulatnie stosowali się do rządowych wytycznych, mają dość. Na szali jest dalsza przyszłość ich biznesów.

Wiadomo jednak, że na pewno dziś nie otworzą się kluby działające w galeriach handlowych. Takich lokali jest w Polsce ok. 300. PFF liczy, że galerie zrezygnują chociaż z pobierania czynszów za le lokale. Centra handlowe nie są jednak przychylne takim działaniom.

Minister zdrowia – A. Niedzielski w dzisiejszym wywiadzie dla RMF24 mówił, że rząd nie działa chaotycznie, a decyzje podejmowane są po długich dyskusjach i analizach. Minister nie chciał jednak podać możliwych scenariuszy dotyczących ew otwarcia branży fitness.

Wiadomo jednak, że rząd szykuje zmasowane kontrole u przedsiębiorców, którzy od dziś spróbują wznowić działalność wbrew rządowym zakazom. Sanepid ma sprawdzać nie tylko przestrzeganie obostrzeń, ale też czystość. Nakaz wzmożenia kontroli dostała też skarbówka. W sprawdzanie niepokornych przedsiębiorców mają się też zaangażować strażacy, którzy mieliby sprawdzać przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych. Mają wręczać mandaty np. za minimalnie przeterminowane gaśnice.

Tymczasem z sondażu dla RMF24 i Dziennika Gazety Prawnej wynika, że ponad 46% Polaków popiera przedsiębiorców otwierających swoje biznesy wbrew obostrzeniom. 40% obywateli jest przeciwna.

W piątek natomiast zasady funkcjonowania w nowej rzeczywistości opublikowała sieć Total Fitness. Ma być m.in. obowiązek dezynfekcji rąk, obowiązek zakrywania nos i ust, zmiany obuwia, korzystania z ręcznika czy dezynfekcji szafki. Kluby rekomendują wykonywanie treningu do godziny 15, kiedy jest w nich najmniej osób. Osoby, które nie akceptują powyższych zasad proszone są o rezygnację z treningu.

Polecamy także:

fitness, ces

Najlepsze technologie fitness & wellness z CES 2021

x
Zapisz się do newslettera