X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Sportowa odzież z recyklingu – przyjemność dla Ciebie i planety

11 sie 2020
Źródło: informacje prasowe

W dobie tak zwanej mody masowej od lat mówi się o ogromnym zanieczyszczeniu i degradacji naszej planety, jaką generuje przemysł odzieżowy. Chcesz wyglądać modnie, czuć się komfortowo podczas prowadzenia zajęć czy treningu, a jednocześnie być eko? Dzięki sportowej odzieży z recyklingu jest to możliwe.

*
Jak pomagać kupując modne ubrania sportowe?

*

Panujący od dłuższego czasu trend zdrowego stylu życia w tym roku niewątpliwie zyskał jeszcze większą wartość i nowy wymiar – higienę. Mycie rąk jest ważne – nie tylko w trakcie pandemii. Wesoła grafika umieszczona na nowym modelu koszulki REEBOK KEEP IT CLEAN TEE w zabawny sposób przypomina o tym zdrowym nawyku. Jednak nie to jest najważniejsze.

Źródło: oficjalna strona firmy Reebok

Marka postanowiła przekazać aż 100% wpływów ze sprzedaży do maksymalnej kwoty 5,600 dolarów na rzecz Benson-Henry Institute of Mind Body wchodzącego w skład Massachusetts General Hospital. Organizacja ta nie tylko prowadzi badania i zapewnia leczenie łagodzące fizyczny i emocjonalny wpływ stresu na organizm, ale także rozwija szkolenia z tego zakresu dla pracowników służby zdrowia, studentów medycyny czy pedagogów. Dzięki temu kupując tę koszulkę zapewniasz sobie modny i wygodny look, a jednocześnie bezpośrednio przyczyniasz się do zwiększenia świadomości na temat chorób psychofizycznych.

Źródło: oficjalna strona firmy Reebok
*
Jak ubierać się z troską o środowisko?

*

Nie jest to jednak jedyne tego typu działanie firmy Reebok. Marka angażuje się również czynnie w ochronę środowiska. Na stronie internetowej Reeboka znajdziesz ponad 350 produktów zebranych w kolekcję o chwytliwej nazwie „Reecycled”. Składa się na nią ponad 350 produktów. Wśród nich dostępna jest damska i męska odzież sportowa, torby i plecaki, czapki, buty, a nawet maski. Oferta, co prawda zawężona, jest obecna także na polskim rynku. W ramach kolekcji kupisz zarówno klasyczne, niemal legendarne modele butów, jak i te bardziej nowatorskie. Wszystkie wyposażone są w cholewki wykonane w minimum połowie z materiałów poddanych recyklingowi – przetworzonego poliestru. Dzięki temu udaje się ograniczać ilość produkowanych opadów i zużycie zasobów naturalnych. Hasła jakimi posługuje się marka to m.in. „odpowiedzialna moda” i „zrównoważona kolekcja” wpisana w ideę zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy na tak!

Obuwie sportowe uszyte z plastiku poddanego recyklingowi od 3.08 można stacjonarnie i online zakupić także w Lidlu. Marka poszła nawet o krok dalej. Dwa modele butów Cri­vit Ocen Bo­und Pla­stic są wykonane w całości z przetworzonych butelek PET. Co więcej, aż 25% wszystkich użytych materiałów to poddane recyklingowi odpady z dna oceanu. Na stronie sklepu pojawia się nawet zawołanie „Pomóż nam ocalić oceany!”. Kto mógłby oprzeć się takiej prośbie?

Szlaki dla sportowej odzieży z recyklingu na polskim rynku przetarła firma Gipara. Marka, przy współpracy z Joanną Jabłczyńską, już rok temu wprowadziła pierwszą w naszym kraju ekologiczną linię ubrań stworzoną przy wykorzystaniu przetworzonych butelek PET. Nowoczesna technologia, troska o środowisko i wysoka jakość produktów – to zdecydowanie wyróżniki tej kolekcji. Dbając o środowisko marka nie zapomina o maksymalnej funkcjonalności produktów używanych na siłowni czy sali. Ale to nie wszystko. Ubrania Gipara Wear szyte są w Polsce – wybierając te produkty wspierasz rodzimy rynek odzieży sportowej.

*

Czy warto kupować odzież wytworzoną z materiałów przetworzonych?

*

Przędza recyklingowa – to właśnie z niej wytwarzane są opisane wyżej sportowe buty i pozostałe produkty odzieżowe. Przędza taka to nic innego, jak wyrzucone przez nas butelki PET poddane odpowiednim procesom oczyszczenia i rozdrobnienia. Mówi się, że do wyprodukowania jednej pary butów potrzeba od 8 do 16 butelek. Co ważne, taki skład produktów nie ma wpływu na jakość odzieży czy obuwia. Właśnie dlatego przy wyborze kolejnych sportowych outfitów warto zwracać uwagę na produkty odznaczone certyfikatem GRS. Aby otrzymać pozwolenie na używanie loga organizacji, produkt musi być wykonany minimum w 50% z materiałów pochodzących z recyklingu. Więcej informacji o standardach dla odzieży przetworzonej można przeczytać na stronie Global Recycled Standard (GRS). Celem tej organizacji jest „zwiększenie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu przy jednoczesnej dbałości o środowisko, warunki socjalne, czy kontrolę użytych środków chemicznych bezpiecznych dla człowieka i środowiska.” Niezależnie od tego co wybierasz – bądź świadomym konsumentem.

Autor: Marta Soroka

*

Polecamy także:

https://www.branzafitness.com/w-jaki-sposob-branza-fitness-moze-byc-bardzie-eco/

W trosce o środowisko – eko produkty Decathlon

x
Zapisz się do newslettera