X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

25% byłych bywalców siłowni nie planuje powrotu!

15 wrz. 2021
źródło: materiały prasowe

Niektóre analizy pokazują, że część stałych bywalców siłowni nie planuje powrotu na siłownię po lockdownach. Stąd coraz prężniej rozwija się rynek fuzji i przejęć na rynku zdalnych treningów i treningów online.

Niedawno poinformowano o kolejnej transakcji. Gigant sprzętu fitness, Nautilus, przejął VAY, firmę specjalizującą się w sztucznej inteligencji i technologii ruchu. Zastrzeżona technologia firmy VAY z siedzibą w Szwajcarii umożliwia komputerom zrozumienie ludzkiego ruchu za pomocą kamer.

Z misją „demokratyzacji profesjonalnej analizy ruchu człowieka” firma VAY wykorzystuje rozwiązania technologii wizji komputerowej i sztucznej inteligencji oraz opracowała oprogramowanie do analizy ruchu człowieka przy użyciu dowolnej normalnej kamery (RGB) z urządzenia – takiego jak laptop, smartfon lub tablet.

Technologia pozwala klientom fitness i zdrowia zrozumieć i analizować ruchy człowieka, zapewniając spersonalizowaną informację zwrotną na temat powtórzeń i formy w czasie rzeczywistym.

Nautilus planuje wykorzystać tę technologię na istniejącej platformie cyfrowej JRNY i umożliwić analizę danych w czasie rzeczywistym podczas treningów.

Według dyrektora generalnego, Jima Barra, firma zintegruje możliwości VAY ze swoją platformą JRNY, aby dalej rozwijać „wysoce spersonalizowane treningi jeden na jednego”.

„Zidentyfikowaliśmy zapotrzebowanie na rynku na bardzo dokładne śledzenie formularzy i coaching” – powiedział Barr.

„Wierzymy, że włączenie technologii VAY do JRNY to najszybszy sposób na przyspieszenie naszego technicznego planu działania, aby zapewnić naszym członkom doskonałe wrażenia fitness i zwiększyć postępy platformy jako wysoce spersonalizowanego cyfrowego trenera fitness jeden na jeden.

„To przejęcie bezpośrednio wspiera nasz cel, jakim jest kontynuacja ewolucji w kierunku bardziej cyfrowej firmy i pomaga nam rozwijać nasze możliwości rozwoju oprogramowania.

„Wierzymy również, że to partnerstwo zasadniczo zmieni fitness w domu, pomagając klientom osiągnąć ich cele w bardziej spersonalizowany i naukowy sposób”.

Nautilus uruchomił JRNY w 2019 roku. Przejęcie VAY jest częścią strategii Nautilus' North Star: Journey to 2026, która została zaprezentowana w marcu 2021 roku podczas Dnia Inwestora Nautilusa.

Celem strategii jest odblokowanie zrównoważonego wzrostu i cyfrowa transformacja firmy, w tym skalowanie jej cyfrowej platformy fitness JRNY.

Nautilus spodziewa się, że biznes subskrypcji cyfrowej będzie stanowić około 20% całkowitych przychodów i zamierza mieć 2 miliony członków JRNY do roku obrotowego 2026.

Obecnie szacuje się, że 25% byłych bywalców siłowni nie planuje powrotu na siłownię, a wyłaniający się model pracy z dowolnego miejsca będzie nadal się rozwijał.

Rodzina marek sprzętu Nautilus obejmuje również Schwinn i Bowflex.

Przeczytaj także

x
Zapisz się do newslettera