X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Suplementy diety dla sportowców - wzrost po pandemii

13 lip 2021
źródło: "Parkiet.com"

Jak podaje firma badawcza PMR wydatki Polaków na suplementy diety mają sięgnąć w tym roku prawie 6,1 mld zł. Okazuje się jednak, że ten rynek może rosnąć szybciej, gdyż w pandemii więcej osób zaczęło korzystać z suplementów diety.

Wcześniej, suplementy stosowała niespełna połowa Polaków. Natomiast, według sondażu firmy ARC Rynek, ogłoszonego jesienią 2020 r., już 64% dorosłych korzystało z nich w ostatnich 12 miesiącach. Większość z nich stosowała suplementy regularnie.

Pomimo to w ubiegłym roku, polski rynek suplementów wzrósł nieznacznie – choć w czasie pandemii zwiększyła się sprzedaż preparatów zwiększających odporność, to w droższych segmentach rynku wystąpił spadek.

Pandemia mocno uderzyła w suplementy diety dla sportowców. To efekt zamrożenia branży fitness i imprez sportowych. Odmrażanie kolejnych branż i powroty do biur oraz klubów fitness sprzyjają jednak branży, która przyciąga inwestorów. W maju na ten rynek weszli Robert i Anna Lewandowscy, którzy pod marką Levann wprowadzają m. in. zestawy witamin i minerałów czy preparaty wspomagające koncentrację i energię. W branżę suplementów dla osób aktywnych zaczęła też inwestować notowana na NewConnect spółka Excellence (producent m.in. soków i napojów). Na początku tego roku przejęła 51% firmy Health Medica (produkuje i sprzedaje suplementy), w kwietniu kupiła 10% akcji spółki Polskie Konopie, a w maju objęła 46% akcji spółki Excellence Cannabis – obie mają produkować m.in. artykuły spożywcze i suplementy diety na bazie konopi.

Przeczytaj także

x
Zapisz się do newslettera