X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Trener medyczny, czyli jak połączyć trening personalny i fizjoterapię

26 sie 2020
Źródło: materiały prasowe

Chcesz poszerzyć swoje kwalifikacje, ale nie wiesz którą specjalizację wybrać? Na rynku pojawiają się kolejne oferty szkoleń i kursów przygotowujących do wykonywania zawodu o nazwie "trener medyczny". Istnieją także studia podyplomowe, które zapewniają uzupełnienie edukacji trenera o takie właśnie kompetencje. Czy i dlaczego warto wkroczyć na tę ścieżkę?

Klienci zgłaszają się do studia treningu personalnego/fitness nie tylko w celu rozbudowania masy mięśniowej. Coraz częściej na serię treningów zapisują się osoby, które poprzez aktywność fizyczną pragną podnieść jakość swojego życia, poprawić kondycję, ogólne funkcjonowanie organizmu i samopoczucie. Podopieczni skarżą się na bóle związanie z przebytymi kontuzjami, zabiegami czy związane z siedzącym trybem życia. Czy jesteś przygotowany do prowadzenia bezpiecznego treningu z takimi klientami?

Medyczny trener personalny – kim jest?

Trener medyczny to profesja z pogranicza branży fitness, sportu i rehabilitacji, która wychodzi na przeciw rosnącym oczekiwaniom wobec profesjonalnych treningów personalnych. Posiada on znaczną przewagę nad zwykłym trenerem personalnym, ponieważ planuje treningi w ujęciu holistycznym. Buduje poprawne wzorce ruchowe, dba o odpowiednie przygotowanie motoryczne, jednocześnie przeciwdziałając kontuzjom. W związku z tym, podczas treningów prowadzący nie skupia się na poszczególnych partiach ciała, ale na wszystkich aspektach zdrowia. Pracuje z uwzględnieniem poprawy kondycji organów wewnętrznych, układu ruchu, układu nerwowego oraz szeroko pojętej higieny życia.

Medyczny trener personalny wie jak poradzić sobie z osobami wracającymi do aktywności po kontuzji, z profesjonalnymi sportowcami oraz z pełnymi motywacji nowicjuszami, którzy najchętniej ćwiczyliby bez przerwy. Bazując na wiedzy z zakresu anatomii uczy podopiecznych poprawnych technik ruchu, tak aby nie dopuszczać do przeciążania konkretnych struktur mięśniowo-powięziowych. Dzięki rozległej wiedzy na temat przeciążeń, trener medyczny konstruuje pozycję danego ćwiczenia pod indywidualne ograniczenia i możliwości klienta.

Jakie kwalifikacje posiada trener medyczny?

Dlaczego warto zostać trenerem medycznym?

Specjalizację trenera medycznego wybierają osoby, które chcą znacznie polepszyć jakość swoich usług treningowych, ale też podnieść jakość własnego życia i nauczyć się lepiej rozumieć swój organizm. Przede wszystkim, dzięki takim kursom poszerzysz wiedzę na temat profesjonalnej oceny sprawności fizycznej i zdrowia podopiecznych. Co istotne – nauczysz się projektowania ćwiczeń usprawniających, rozpoznawania i korygowania wad postawy, a także metod pracy nad poprawą wzorców ruchowych. Poznasz również przyczyny powstawania kontuzji i przeciążeń oraz metody przywracania równowagi mięśniowo-powięziowej. To wszystko pozwoli Ci na znaczne zwiększenie efektywności prowadzonych treningów przy jednoczesnej maksymalizacji bezpieczeństwa klienta. Kto nie chciałby oddać się pod opiekę takiego trenera?

To jednak nie koniec korzyści. Nowe kompetencje otworzą Ci również drogę do rozszerzenia bazy klientów, a co za tym idzie – urozmaicenia pracy i zwiększenia dochodów. Po takim kursie będziesz przygotowany do prowadzenia specjalistycznych treningów ze sportowcami, dziećmi i młodzieżą, osobami starszymi czy kobietami w ciąży. Zostań trenerem medycznym i każdego dnia przyczyniaj się do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia swoich podopiecznych.

Autor: Marta Soroka

*

Polecamy także:

Trener mentalny – zawód przyszłości

x
Zapisz się do newslettera