X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Trener personalny. 10 zalet współpracy

26 kw. 2022

Trener personalny wydaje się dla niektórych zbędnym wydatkiem na drodze do osiągnięcia formy. Nic bardziej mylnego. Oto 10 zalet współpracy z profesjonalistami, których nie uzyska się trenując samodzielnie.

Trener personalny potrafi uczyć

Jednym z głównych powodów, dla których warto mieć osobistego trenera, jest to, że może on nauczyć wszystkich aspektów dotyczących zdrowia, ogólnej sprawności i ćwiczeń. Wiedza to potęga, a jeśli chodzi o cele fitness, właściwe zrozumienie tego, co jest wymagane, aby je osiągnąć, jest niesamowicie wzmacniające.

Trener personalny będzie w stanie pomóc zdobyć dalsze informacje na temat roli odżywiania w fitnessowej podróży, tego, jakie ćwiczenia są ukierunkowane na poszczególne mięśnie, jaka jest prawidłowa forma ćwiczeń i wiele więcej. Możliwość zwrócenia się do specjalisty ds. fitnessu w przypadku jakichkolwiek pytań, zamiast zwracania się do Google, zaowocuje szczegółowymi i spersonalizowanymi odpowiedziami, które pomogą odnieść sukces.

Czytaj również: NAJLEPSZY TRENER WSZECH CZASÓW - JOSÉ MOURINHO

Trener personalny pomaga doskonalić formę

Posiadanie obok wykształconego trenera osobistego, który zademonstruje prawidłową postawę i technikę, jest nieocenione. Trener personalny zadba o to, aby klienci wykonywali ćwiczenia prawidłowo i wydajnie, aby zmaksymalizować wyniki.

Dobra forma podczas wykonywania ćwiczeń jest również niezbędna do zmniejszenia ryzyka kontuzji. Co roku wiele osób doznaje poważnych obrażeń w wyniku ćwiczeń, do których nie zostały przeszkolone, a to może mieć wpływ na ich zdrowie i kondycję przez długi czas. Posiadanie kogoś przeszkolonego w wykonywaniu określonych zadań znacznie zmniejszy poziom ryzyka i zwiększy efektywność.

Trener personalny dostosuje się do wymagań klienta

Każdy jest inny, a to oznacza, że ​​wymagania każdego są inne także, jeśli chodzi o ćwiczenia. Przykładowo, jeśli klient miał starą kontuzję kolana, która wymagała operacji, ale od tego czasu nie robił nic, aby odbudować mięśnie lub poprawić mobilność, będzie potrzebować innych ćwiczeń i celów niż sportowiec trenujący stale. Doświadczenie osobistego trenera może mieć ogromny wpływ na program treningowy.

Czytaj również: KONOPIE. O CO CHODZI?

Trener personalny pomaga w wyznaczaniu długoterminowych, realistycznych celów

Wiele osób, które rozpoczynają trening, spodziewa się, że od razu osiągną cele, na przykład utratę wagi lub ogólną siłę. Te rzeczy wymagają jednak czasu. Jeśli ambicje nie są realistyczne, łatwo się zniechęcić, gdy nie osiągnie się ich od razu.

Trener personalny nie tylko pomoże wyznaczyć realistyczne cele, które będzie się w stanie osiągnąć (oczywiście, jeśli włoży się w to wysiłek), ale utrzyma i będzie dopingować na drodze do osiągnięcia założeń.

Trener personalny pomoże przygotować do konkretnej okazji

Oprócz pomagania klientom w wyznaczaniu realistycznych celów, trenerzy personalni są idealnym narzędziem, które pomoże osiągnąć konkretny cel. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy trenują do wydarzenia lub muszą osiągnąć określony poziom sprawności, zanim będą mogli zrobić coś, czego naprawdę chcą.

Trener personalny dopinguje

Ile razy kładłeś się spać i mówiłeś sobie: „Jutro się obudzę, pójdę na siłownię i zrobię godzinny trening, zanim przygotuję się do pracy”, a potem budzisz się tylko po to, by zasnąć na kolejną godzinę zamiast ćwiczyć?

Personal trainer ma kluczowe znaczenie w kwestii dopingu, zaangażowania i przestrzegania założeń. Jeśli umówiłeś się na spotkanie ze swoim trenerem na sesję, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że się na nią stawisz.

Czytaj również: ZAKWASY PO TRENINGU - JAK SIĘ ICH POZBYĆ?

Trener pokazuje, jak zminimalizować zmarnowany czas i zmaksymalizować wyniki

Trenerzy personalni wiedzą, że zazwyczaj na siłownię chodzą dwa rodzaje osób:

1. Ci, którzy wchodzą do środka, spędzają 10 minut na jednej maszynie. Następnie powoli przesuwają się na drugą, zanim bez przekonania spróbują uginać biceps przez pięć powtórzeń. Wychodzą.

2. Ci, którzy mają plan i celowo wybierają maszyny. Zwykle mają ustaloną liczbę powtórzeń i będą dokładnie wiedzieć, co robić na każdej maszynie.

Jeśli jest się kimś podobnym do osoby numer 1, osobisty trener będzie w stanie pomóc przejść na drugą osobę, z planem na każdą sesję. Czas nie będzie zmarnowany. Jeśli bardziej przypomina się osobę 2, szkoleniowiec będzie w stanie określić, jakie zmiany należy wprowadzić, aby przenieść trening na wyższy poziom i upewnić się, że stawia się sobie wyzwanie, aby jak najlepiej wykorzystać każdą sesję.

Trener personalny

Trener personalny pomoże w odżywianiu

Wybierając trenera personalnego, który przeszedł konkretną edukację żywieniową, można się spodziewać, że udzieli on właściwych porad. Wszystko po to, aby osiągnąć wyznaczone cele także w aspekcie przygotowywanych posiłków.

Trener personalny dba też o zdrowie psychiczne

Ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w problemach ze zdrowiem psychicznym, takich jak obniżenie nastroju. Trener personalny może zmotywować w trudniejszych czasach, wybrać odpowiednie ćwiczenia, aby pozytywnie wpłynąć na to, jak czuje się podczas treningu. Jest również dodatkową osobą w sieci wsparcia.

Na trenerze personalnym możesz polegać

Trener osobisty jest po to, aby pomóc osiągnąć cele fitness, ale jest też po to, aby poprawić ogólne samopoczucie. Relacja z osobistym trenerem sprawia, że ​​klient czuje się wspierany i jest w stanie wyrazić swoje obawy.

Sprawdź nas także na Facebooku
Zawód Trener

x
Zapisz się do newslettera