X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Trening online w pandemii – najlepsze metody streamingu

24 gru 2020
Źródło: materiały własne i źródłowe

Pandemia koronawirusa mocno zweryfikowała możliwości treningowe i sposoby dotyczące prowadzenia zajęć fitness stacjonarnie. Trenerzy i instruktorzy muszą więc szukać alternatywnych metod dotarcia do klientów oraz prowadzenia swoich zajęć. Zobacz najlepsze aplikacje, dzięki którym przeprowadzisz swój trening online.

Video

Jedną z metod jest nagranie video swojego treningu i umieszczenie go na swojej stronie internetowej. Video możesz edytować, dodawać opisy i uatrakcyjniać przekaz. Jeśli jednak sam we własnym zakresie, nie jesteś w stanie tym się zająć, będziesz musiał skorzystać z usług profesjonalisty.

Zoom

Aplikacja zyskuje ostatnio na popularności. Umożliwia transmisję treningów (i nie tylko) na żywo. Dzięki temu zyskasz większą interakcję ze swoimi odbiorcami i będziesz na bieżąco mógł śledzić ich pytania i wątpliwości. W wersji podstawowej, czyli bezpłatnej, do wspólnych videokonferencji możesz zaprosić max 100 osób. Warunkiem dołączenia do treningu jest wyłącznie kliknięcie w odpowiedni link i podanie hasła. Wersja bezpłatna umożliwi prowadzenie 45 min zajęć, za to w bardzo wysokiej jakości transmisji. Wersja płatna aplikacji to koszt ok. 70 zł. Wówczas transmisja może trwać bez limitu czasowego.

Streamyard

Także bardzo znana aplikacja umożliwiająca transmisje treningu w kilku miejscach jednocześnie – np. Facebook i przeglądarka. Tu również przesyłasz link swoim podopiecznym.

Wirecast

Funkcjami nie odbiega od poprzedniego programu a ponadto oferuje bardzo dobrą jakość połączenia. Ten program jest jednak płatny, zarówno w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej.

Livestream

Umożliwia transmitowanie nagrań wideo na żywo przy użyciu np. Facebooka, czy Twittera i innych serwisów. Z odbiorcami możesz komunikować się też za pomocą wbudowanego czatu. Aplikacja wyśle powiadomienie do Twoich znajomych, kiedy zaczniesz transmitować swój trening.

ClickMeeting

Oprócz standardowych funkcji, znajdziecie tu także narzędzie do prezentacji slajdów, obrazów i filmów, a także udostępniania pulpitu. Aplikacja pozwoli na transmisję treningu na YT oraz na FB.

OBS Studio

Aplikacja dysponuje opcjami wyświetlania tekstu na transmitowanym obrazie czy usuwania kolorów z transmitowanego obrazu. OBS obsługuje też wtyczki, pozwalające łatwo rozbudować możliwości narzędzia o nowe funkcje. Jedną z zalet programu jest moduł do porównywania poszczególnych scen i dodawania efektów przejścia za pomocą kilku kliknięć myszą.

Facebook /You Tube

Możesz także wykorzystać standardowe media społecznościowe i znany serwis video, aby prowadzić trening live i udostępniać tam nagrania. Oczywiście najlepiej sprawdzi się to w przypadku, gdy już posiadasz sporą liczbę podopiecznych i followersów.

Jak widać aplikacji do streamingu treningów jest bez liku. Wybór zależy więc od Twojej pomysłowości i estetyki. Jeśli dysponujesz środkami finansowymi, które chcesz zainwestować w nowoczesną technologię to możesz pomyśleć nad bardziej rozbudowanymi wersjami płatnymi. Możesz także inwestować w profesjonalny sprzęt do nagrywania lub w studio, z którego będziesz transmitować. Powodzenia :)

 

Polecamy także:

Kurs trenera i instruktora za free - warto?

x
Zapisz się do newslettera