X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

10 sposobów na zwiększenie dochodu trenera personalnego cz. 1

13 sie 2020
Źródło: informacje prasowe

Jesteś początkującym trenerem personalnym? Masz już za sobą pierwsze miesiące dyżurów na siłowni, krok po kroku budujesz swoją bazę klientów. A może jesteś już doświadczonym instruktorem i zastanawiasz się – co dalej? Oto 10 pomysłów na skuteczne zwiększenie dochodu w zawodzie trenera.

Podstawowymi źródłami dochodu trenerów są oczywiście treningi personalne i dyżury na siłowni. Jednak i tutaj możemy pokusić się o zwiększenie swojego przychodu. Cena treningów zależy od kilku czynników – sposobu rozliczania z klubem, miejsca prowadzenia treningu czy ich ilości. Najbardziej opłacalne jest prowadzenie treningów na własną rękę, na świeżym powietrzu lub online. Najlepiej sprzedawać pakiety treningowe obejmujące kilka lub kilkanaście spotkań. Nie zapomnij o stworzeniu regulaminu, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze z treningów odwoływanych w ostatniej chwili. Poniżej znajdziesz więcej pomysłów na zwiększenie dochodu na początku drogi zawodowej. Zainwestuj w odpowiednie kursy i zacznij zarabiać dwa razy tyle.

1. Plany żywieniowe

Pierwszą rzeczą wartą rozważenia jest uzupełnianie planów treningowych rozpisywaniem posiłków dostosowanych do wyjątkowych potrzeb i sportowych celów Twoich podopiecznych. Jeśli jesteś certyfikowanym dietetykiem, możesz oferować konsultacje żywieniowe, spersonalizowane plany posiłków, a także rozpisywać suplementację. To świetny sposób na zwiększenie liczby klientów i potencjału zarobkowego – część klientów szuka tylko planu żywieniowego lub już go ma i potrzebuje planu treningowego, który będzie dla nich odpowiedni. Cena takiej usługi, w zależności od m.in. stanu zdrowia klienta, to ok. 50-200 zł za każdy plan.

2. Wychowawca/instruktor na obozach sportowych

Prowadzenie zajęć na trawie, nad morzem czy na Mazurach. Wolisz Bieszczady? W porządku – znajdź obóz sportowy, które najbardziej Ci odpowiada i dołącz do kadry jako wychowawca lub instruktor. Zastanów się z jaką grupą wiekową uczestników będziesz czuł się najbardziej komfortowo. Taki obóz to nie tylko okazja do zarobku, ale często też świetna zabawa. Trenerzy personalni i instruktorzy fitness nieraz sami organizują wyjazdy z treningami, co jest świetnym pomysłem na biznes i wypoczynek w pięknym miejscu w jednym.

3. Instruktor fitness – zajęcia grupowe

Kolejną opcją dla trenera będzie prowadzenie zajęć grupowych. Muzyka w głośnikach i zbiorowa energia, a jednocześnie większa anonimowość – właśnie z tego powodu mnóstwo osób wybiera taką formę treningu. Możesz wybierać z szerokiego wachlarza zajęć oferowanych przez kluby fitness – od treningów siłowych, przez cardio, po zajęcia typu Body & Mind. To dobra okazja dla Ciebie na nawiązanie kontaktów, zwiększenie dochodu i urozmaicenie dnia spędzanego na siłowni.

4. Trener motoryczny/fizjoterapeuta

Zostań specjalistą w dziedzinie, w której czujesz się najlepiej i zacznij na tym zarabiać. Istnieje kilka szkoleń, które polecane są dla każdego trenera personalnego – kursy dotyczące anatomii, programowania treningów, mechaniki ruchu czy obsługi klienta. Popularnym wyborem jest kurs trenera motorycznego, a następnie współpraca z zawodnikami czy drużynami reprezentującymi nasze ulubione dyscypliny. Inną propozycją jest połączenie zawodu trenera i fizjoterapeuty, które pozwoli Ci uzyskać zupełnie nowe spojrzenie na treningi oraz zwiększyć zaufanie swoich klientów. A przy okazji swoją pensję.

5. Prowadzenie szkoleń i warsztatów

Zostałeś już specjalistą w swojej ulubionej dziedzinie sportu czy treningów. Gratulacje. Teraz czas na to, aby podzielić się swoją wiedzą i efektami ciężkiej pracy. Bierz udział w wydarzeniach branżowych, zaoferuj poprowadzenie warsztatów i szkoleń, albo zaprojektuj własne i sprzedawaj je stacjonarnie lub w Internecie. Takie działania zaowocują przede wszystkim pozytywnym wzmocnieniem wizerunku i pozyskaniem wyselekcjonowanej klienteli, która będzie polecać Twoje usługi dalej.

Zawód trenera personalnego to profesja rozwojowa i lukratywna. A największą jej zaletą jest łączenie na co dzień pracy i pasji. Zainwestowany wysiłek, czas i środki z pewnością zwrócą się z nawiązką. Ale największą nagrodą będzie uścisk ręki i uśmiech zadowolonego klienta, którym zaopiekujesz się w profesjonalny sposób.

Jak wykorzystać swój wizerunek i rozbudowaną bazę klientów w celu powiększenia przychodów? Druga część artykułu już wkrótce na portalu Zawód Trener.

Autor: Marta Soroka

*

Polecamy także:

https://www.branzafitness.com/category/wszystkie/sprzedaz/

Ile zarabia trener personalny?

x
Zapisz się do newslettera