X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Kryptowaluty wkraczają do branży fitness

12 maja 2022
źródło: media

W ostatnim czasie inwestorzy mocno odczuwają krach na rynku kryptowalut. Eksperci prognozują, że jest to okres przejściowy spowodowany trudną sytuacja ekonomiczną na całym świecie. Tymczasem, jeden z najbardziej znanych klubów fitness zdecydował się wprowadził płatność za członkostwo właśnie wybranymi kryptowalutami.

Nowojorczycy, którzy chcą nabrać formy na lato, wkrótce będą mogli zapłacić za członkostwo w klubie  Equinox za pomocą kryptowaluty. Luksusowy klub zdrowia stanie się tym samym pierwszą siłownią w Wielkim Jabłku, która umożliwi swoim członkom opłacanie składki w cyfrowej walucie.

Płatności  na rzecz Equinox realizowane będą przez BitPay, providera, który obsługuje takie kryptowaluty jak: Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Ethereum, Litecoin, Wrapped Bitcoin, Shiba Inu Coin oraz stabilne monety USD (BUSD, DAI, GUSD, USDP i USDC).

"Bardziej niż kiedykolwiek konsumenci dokonują luksusowych zakupów za pomocą kryptowalut, a oferowanie kryptowalut jako formy płatności pozwala Equinox nadal wychodzić naprzeciw swojej społeczności tam, gdzie oni są" - przekazała firma w oświadczeniu.

Czytaj także: KAROL MAŁECKI: „POWOLI DOCHODZĘ DO SIEBIE, PO TYM JAK STRACIŁEM DOROBEK ŻYCIA”

Płatności kryptowalutowe są obecnie dostępne tylko w nowojorskich lokalizacjach klubu. Informacje na temat innych rynków będą dostępne w późniejszym terminie, powiedział  przedstawiciel firmy.

Equinox, który kosztuje ponad 250 USD miesięcznie, nie jest pierwszą luksusową marką, która zaczęła umożliwiać klientom płacenie w kryptowalucie.

W marcu 2021 r. dyrektor generalny Tesli Elon Musk powiedział, że każdy w USA może zapłacić za swój pojazd elektryczny w Bitcoin, a nawet zaczął akceptować Dogecoin za towary Tesli.

Zeszłego lata San Jose Sharks stał się pierwszym zespołem NHL, który umożliwił fanom korzystanie z Bitcoin do kupowania biletów okresowych i dzierżawy apartamentów. 

Sprawdź nas także na Facebooku
Zawód Trener

x
Zapisz się do newslettera