Menu kategorii
facebook

Dagmara Dominiczak deklasuje na Arnold Classic Europe.

18 gru 2020

Polka wygrała na zawodach Arnold Classic Europe w Santa Susanna swoją kategorię wzrostową (do 163 cm) w wellness fitness, a następnie, pokonując Larę Santini z Chorwacji, sięgnęła po tytuł Overall, czyli najlepszej zawodniczki ze wszystkich kategorii.

Dominiczak ma już na swoim koncie m. in. trzykrotne zwycięstwo na mistrzostwach świata, dwukrotne Mistrzostwo Europy oraz Puchar Świata i dwa Puchary Polski. Wszystkie tytuły zdobywała już po 30 roku życia, dodatkowo pracując na etacie w korporacji i szkoląc w międzyczasie inne zawodniczki z prezencji i looku scenicznego. Jest więc przykładem, że ciężką pracą, determinacją i właściwym nastawieniem można osiągnąć sukces.

Polska wellnesska, ostatnią wygraną, przypieczętowała swoją pozycję na światowej scenie fitness. Od jakiegoś czasu zapowiada jednak, że szuka swojej następczyni, gdyż zamierza udać się na zasłużoną, sportową emeryturę.

Dominiczak podkreśla też, że obecny sezon był wyjątkowo długi, gdyż zaczął się już od sierpnia, a także wyjątkowo trudny ze względu na obostrzenia związane z pandemią. Dagmara przeprowadziła się, więc na czas przygotowań do swojego rodzinnego Sandomierza i jak mówi jest ogromnie szczęśliwa, że udało się jej dotrwać do końca sezonu i zdobyć upragnione złoto w OPEN na „Arnoldzie”.

Wracając do samych zawodów Arnold Classic Europe - to nie koniec sukcesów Polaków. Pierwsze miejsce w kulturystyce klasycznej do 175 kg, trzecie miejsce w classic physique do 175 kg oraz czwarte miejsce w kulturystyce do 80 kg zdobył pochodzący z Kowar Daniel Kunikowski. Wcześniej zawodnik ten zdobył mistrzostwo świata w kulturystyce klasycznej. Z kolei 19-letnia Polka, Wiktoria Nnaka wywalczyła w Hiszpanii Junior Women's Bikini-Fitness Open, Women's Bikini-Fitness powyżej 172 cm, a także została absolutną zwyciężczynią w kategorii Women's Bikini-Fitness. Skorzystała też z tzw. dzikiej karty i wystartowała na Mistrzostwach Świata IFBB Elite Pro, gdzie zdobyła srebrny medal. Anna Woźniakowska wygrała z kolei klasyfikację Women's Bikini-Fitness do 164 cm, a tuż za nią uplasowała się Patrycja Kaźmierczak.

Arnold Classic Europe to europejska część słynnego IFBB Arnold Sports Festival, jednych z najbardziej prestiżowych i popularnych zawodów branży fitness i kulturystyki na świecie. Organizatorem imprezy jest m. in. słynny Arnold Schwarzenegger, legenda kulturystyki i gwiazda filmowa.