X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Edukacja trenerów personalnych i instruktorów. Na co warto stawiać?

15 gru 2020

Czas kryzysu to najlepszy moment na naukę. Na co warto stawiać w branży fitness, która przez ostatnie dwa miesiące jest zamknięta? Edukacja trenerów personalnych i instruktorów. Od czego zacząć?

Bycie pracownikiem sektora fitness wymaga nieustannego szkolenia i aktualizacji wciąż zmieniającej się wiedzy. Edukacja trenerów personalnych i instruktorów opierać się powinna o kompleksowe podejście do istotnych zagadnień i nie pomijanie żadnego aspektu ważnego dla budowania formy. Żywienie, trening i badania – to one stanowią podstawy, na których zbudowane powinno być każde szkolenie tematyczne.

Edukacja trenerów personalnych i instruktorów w zakresie żywienia

Tego, jak istotna jest dieta w procesie budowania sylwetki, nie trzeba nikomu uświadamiać. Jak jednak ją skomponować, by na każdy etap ćwiczeń była odpowiednio zbilansowana? Podczas szkoleń i prelekcji poświęconych bodybuildingu warto rozmawiać o takich trendach, jak choćby o diecie off-season. Dlaczego jest to tak ważne? Dla wielu ludzi plan dietetyczny poza sezonem to zwykle nic innego jak okres „nabierania masy” w formie „jedz ile chcesz”. Z jednej strony dodatkowe kalorie dobrze nadają się do zwiększenia masy mięśniowej i wyników na siłowni. Z drugiej jednak zbyt wiele dobrego nie zawsze jest dobre. Spożycie w nadmiarze będzie się wiązało ze wzrostem tkanki tłuszczowej. Po co więc stawiać się przed jeszcze trudniejszym wyzwaniem? Warto uświadamiać na drodze edukacji, jak nie wpaść we własne sidła i nie utrudnić sobie drogi do wymarzonej sylwetki.

Do podstawowych zagadnień istotnych dla każdego trenera personalnego należy również kwestia adaptacji metabolicznych i periodyzacji diety redukcyjnej. Poznanie własnej przemiany materii, działanie z „szybkim” i „wolnym” metabolizmem to klucze do zrzucenia i późniejszego utrzymania idealnej wagi. Warto edukować w zakresie tego, jak organizm adaptuje się do niskiej dostępności energii oraz sposobów na przełamanie mechanizmów tej adaptacji. Przy tej okazji nie można nie wspomnieć o manipulacji makro dla osiągnięcia celu.

Trening jednym z najważniejszych elementów

Optymalizacja treningu siłowego w oparciu o jego objętość i częstotliwość to klucz do uzyskania wymarzonej sylwetki. Wiedzą to wszyscy trenerzy personalni, którzy zdają sobie sprawę z konieczności indywidualnego podejścia do budowania formy życia. Warto zwrócić uwagę na to, czy najpopularniejsze rozwiązania treningowe proponowane przez większość trenerów są obecnie najskuteczniejsze i czy wszystkie opierają się o poprawne rozumienie budowy ciała człowieka. Należy uczulić kursantów, że często błędy popełnianie w trakcie treningu wynikają z niewłaściwego ustawienia stawów względem siebie. Czasami drobna zmiana sprawia, że ruch zaczyna być o wiele efektywniejszy i lepiej odczuwany!

Edukacja trenerów personalnych i instruktorów nie może istnieć bez badań!

Trening to działanie holistyczne. W ten sposób należy podchodzić również do pozornie pochodnych aspektów takich, jak współpraca z fizjoterapeutami czy lekarzami. Każdy trener personalny i instruktor powinien oferować swoim klientom konsultacje w medycznym zakresie u sprawdzonych, najlepszych źródeł.

Edukacja powinna opiera się na pokazaniu istotności monitorowania badań hormonalnych, a także krwi w procesie dochodzenia do sylwetki marzeń. Jednocześnie należy zwracać uwagę na interpretację wyników dotyczących metabolizmu trójglicerydów w organizmie, jak również mówić o skutkach wzrostu ich poziomu po posiłkach. Profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych, właściwa suplementacja i dostarczanie odpowiednich wartości odżywczych to podstawy na drodze do odżywienia organizmu i pracy nad sylwetką.

Kongresu FEM nie możesz przegapić!
Każdy, któremu bliska jest branża fitness, nie może przegapić FEM. Eksperci z wieloletnim doświadczeniem, najlepsi praktycy w branży, jak również osoby, które nie mogą żyć bez treningu – tych wszystkich ludzi spotkasz 21 kwietnia w Warszawie.

My też tam będziemy. Zarejestruj się już dziś!
Facebook Kongres FEM
Edukacja trenerów personalnych i instruktorów? Najlepszym kompendium wiedzy jest Kongres FEM.

x
Zapisz się do newslettera