X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Najlepszy kurs na trenera personalnego – Najważniejsze elementy

23 cze 2020

źródło - informacja prasowa

Szeroki zakres wiedzy na temat działania ludzkiego ciała, wiedza o tym jak postępować z wadami postawy i kontuzjami u podopiecznych, duża wiedza o odżywianiu, znajomość zasad marketingu czy psychologii… tym wszystkim powinien charakteryzować się dobry trener personalny, lecz najpierw trzeba tą wiedzę pozyskać. Zacznijmy od podstaw, czyli zdobycie uprawnień trenera personalnego. Jak powinien wyglądać kurs? Poniżej zamieszczamy najważniejsze elementy szkolenia, które powinny znaleźć się w ofercie szkoły trenerskiej.

Co musi się pojawić podczas kursu na trenera personalnego?

Trening medyczny
Trening medyczny to fizjoterapeutyczne podstawy, które obowiązkowo musi znać trener personalny. Nauczysz się rozpoznawać i pracować z popularnymi wadami postawy. Poznasz testy funkcjonalne, będziesz wiedzieć jak działać z kontuzjami u klientów. Im więcej treningu medycznego w kursie, tym lepiej.

Praktyki trenerskie
Kiedyś obowiązkowe, dziś niestety pomijane. Jak masz nauczyć się prowadzić treningi personalne, jeśli podczas kursu nie masz styczności z prawdziwym klientem? Jak masz mieć pewność, że potrafisz odpowiednio poprawiać klienta? Nie nauczysz się tego poprzez samodzielne wykonywanie ćwiczeń. Indywidualne praktyki z obcą dla Ciebie osobą, pod okiem wykładowcy, to klucz do zdobycia prawdziwych kompetencji trenerskich.

Kadra trenerów i fizjoterapeutów
Od kogo najlepiej się uczyć? Od tych, którzy przeszli tą drogę przed Tobą i odnieśli sukces. Najlepszy kurs na trenera personalnego powinien być przygotowany przez osoby pracujące w zawodzie trenera. Kto inny będzie lepiej zorientowany w tym jak efektywnie i bezpiecznie pracować z klientami? Tylko ten kto przeszedł już drogę, na którą Ty dopiero wkraczasz. Każdy kiedyś zaczynał, a długoletnie doświadczenie to największa wartość u wykładowcy. Właśnie od takich osób powinieneś się uczyć.

Przemyślany program kursu
Profesjonalny kurs na trenera personalnego, to taki, gdzie możesz zapoznać się z dokładnym szczegółowym programem zajęć. „Trening funkcjonalny”, „dietetyka”, „trening medyczny”, „biznes trenera” – dokładnie sprawdź czego nauczysz się w ramach każdego z modułów. Nie kupuj kota w worku.

Symulacja treningu personalnego
Kurs na trenera personalnego, to nie wykłady na uczelni. Tu liczy się praktyczne podejście, ponieważ dopiero poprzez obcowanie z ludźmi zyskujesz większe doświadczenie. Wykonywanie zadań między uczestnikami w trakcie trwania kursu, aktywne poprawianie błędów przez wykładowcę – tylko takim sposobem nauczysz się prowadzić treningi personalne.

 

 

x
Zapisz się do newslettera