X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

10 sposobów na zwiększenie dochodu trenera personalnego cz. 2

18 sie 2020
Źródło: informacje prasowe

Jesteś początkującym trenerem personalnym? Masz już za sobą pierwsze miesiące dyżurów na siłowni, krok po kroku budujesz swoją bazę klientów. A może jesteś już doświadczonym instruktorem i zastanawiasz się – co dalej? Oto 10 pomysłów na skuteczne zwiększenie dochodu w zawodzie trenera. Zapraszamy na drugą część artykułu.

W pierwszej części poznałeś 5 sposobów na zwiększenie dochodów trenera personalnego, które mogą być przydatne szczególnie na początku drogi zawodowej. Dzięki ciężkiej pracy i zwiększeniu liczby klientów udało Ci się zbudować swoją markę i wizerunek? Doskonale! Dowiedz się jak przełożyć to na znaczny wzrost zarobków.

6. Baza trenerów/własne studio treningowe

Chcesz przenieść swój biznes na wyższy poziom? Kolejnym krokiem może być stworzenie własnej bazy trenerów lub otwarcie studia treningowego. Dzięki temu uzyskasz dochód pasywny – będziesz czerpać zyski bez poświęcania na dane zadanie czy projekt czasu ani pracy. Naturalna będzie początkowa obawa o ewentualne pogorszenie jakości treningów albo utratę części podopiecznych – w końcu klienci chcieli trenować właśnie z Tobą. Można to rozwiązać prowadząc część treningów swoich podopiecznych oddanych pod opiekę jednego z zatrudnionych trenerów. Szybko zobaczysz, że zaufanie klientów, które budowałeś latami przeniesie się na zatrudnioną przez Ciebie kadrę. A do Twojej kieszeni zaczną spływać pobierane od niej prowizje.

7. Współprace

Kolejnym krokiem w Twojej karierze może być podjęcie różnego rodzaju współpracy. Na początek wybierz partnera strategicznego, czyli takiego, który dociera do podobnej bazy klientów, ale świadczy inną usługę. Jako trener personalny masz zaufanie swoich klientów, istnieje zatem duża szansa, że wybiorą polecane przez Ciebie produkty, za które będziesz dostawał prowizję. Pamiętaj tylko, aby polecać produkty czy usługi, które sam oceniasz jako wartościowe i dobre dla Twoich podopiecznych. Taka współpraca działa oczywiście w obie strony, co pozwoli Ci na pozyskanie nowych klientów, a tym samym zwiększenie dochodu. Branże, w których warto poszukać partnerów strategicznych to m.in. dietetyka, suplementacja, usługi spa/masaże, fizjoterapia, cateringi dietetyczne, sprzęt sportowy, a nawet trenerzy biznesu.

8. Produkty online

W ciągu ostatnich miesięcy wszyscy przekonaliśmy się jak istotne są działania biznesowe prowadzone online. Osoby wybierające zawód trenera personalnego kochają pracę z ludźmi i chciałyby prowadzić swoich podopiecznych na żywo. Czasem jednak trzeba dostosować się do panujących warunków. Jednym ze sprawdzonych sposobów na dodatkowy zarobek są treningi online, które umożliwią Ci również pozyskanie klientów, którzy z racji częstych podróży czy braku czasu nie są w stanie regularnie uczęszczać na treningi stacjonarne albo zwyczajnie mieszkają w innym mieście. Drugą opcją jest sprzedawanie zdobytej wiedzy i doświadczenia w Internecie. Mowa tu o tworzeniu planów żywieniowych, rozpisek treningów albo wideo z gotowymi treningami, wszelkiego rodzaju szkoleń, e-booków czy webinarów online. Raz wykonana praca będzie procentowała przez dłuższy czas, przynosząc Ci tym samym stały dochód pasywny.

9. Social media

Dobrym sposobem na wzmocnienie wizerunku i wypromowanie marki własnych treningów czy produktów z całą pewnością są wszelkiego rodzaju social media. Dzięki portalom takim jak instagram, facebook czy twitter jesteś w stanie zgromadzić wokół swojej osoby rzeszę odbiorców czy też obserwujących, a następnie aktywnie na nich wpływać... Przez social media łatwo generować sprzedaż nie tylko własnych usług lub produktów, ale też skutecznie sprzedawać produkty i usługi marek partnerskich.

10. Działania ambasadorskie

Ostatnią propozycją podniesienia swojej pensji są działania ambasadorskie. Warto od samego początku orientować się w branży i budować sieć kontaktów. Jako trener lub promotor marki możesz odpłatnie brać udział w rozmaitych targach oraz eventach z branży sportowej (i nie tylko). Trenerzy personalni najczęściej zatrudniani są na eventach czy targach przez firmy z branży suplementów i sprzętu sportowego. Po uzyskaniu odpowiedniej rozpoznawalności lub statusu eksperta będziesz mógł zostać także ambasadorem marki, co wiąże się z bardzo lukratywną współpracą.

Trener personalny to zawód bardzo wymagający i bardzo wdzięczny zarazem. Na pewno nie da się wykonywać go bez pasji. Zapał, szczere chęci, czas i inwestowanie w dalszy rozwój to składniki Twojego sukcesu. Nieważne w jaki sposób chcesz zarabiać, wybierz jedną z opcji i zacznij działać już dziś.

Autor: Marta Soroka

*

Polecamy także:

10 sposobów na zwiększenie dochodu trenera personalnego cz.1

10 sposobów na zwiększenie dochodu trenera personalnego cz. 1

x
Zapisz się do newslettera