X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Colon – popularny suplement wycofany ze sprzedaży!

16 kw. 2021
Źródło: materiały prasowe

Koncern Orkla Care S.A. prewencyjnie wycofuje wszystkie produkty sprzedawane pod znaną marką Colon, w tym suplement Colon C.

Wszystko zaczęło się od przypadków salmonellozy w Danii. Najprawdopodobniej zanieczyszczony był jeden z produktów sprzedawanych na tamtejszym rynku. Chodzi o suplement w kapsułkach Husk Magebalanse Fiber Basic. W Polsce firma sprzedaje ten produkt w postaci proszku pod marką Colon. Jego produkcja przebiega też wg innego procesu niż produkcja kapsułek. Mimo to, producent, na wszelki wypadek, wolał wycofać Colon.

Teraz Orkla deklaruje, że podejmuje działania zmierzające do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Colon C z rodziny Colon, to bardzo znany w Polsce suplement diety, zawierający składniki wspomagające utrzymanie zdrowych jelit. Mowa zwłaszcza o błonniku, probiotyku i prebiotyku. Zapobiega zaparciom i oczyszcza organizm. Często polecany jest osobom aktywnym, uprawiającym jakiś sport.

Środek ma mnóstwo pozytywnych opinii na forach internetowych. Jego konsumenci chwalą działanie regulujące perystaltykę jelit oraz zmniejszone bóle brzucha.

Niestety zdarzają się także opinie, że suplement ten wspomoże odchudzanie i warto dorzucać go do większości posiłków. Mimo to, jak podkreślają lekarze, każdy środek, który powstał w laboratorium, może wywołać skutki uboczne. Znacznie lepsza będzie zbilansowana dieta oraz regularne ćwiczenia fizyczne. Specjaliści ostrzegają też przed tego rodzaju suplementami, we względu na „efekt odstawienny”. Po zaprzestaniu przyjmowania środka, jelita mogą nie chcieć aktywnie pracować. Poza tym, przedawkowanie błonnika może spowodować biegunki lub w drugą stronę – zaparcia.

Dlatego, jak zawsze, wszystko z umiarem, przy odpowiednim wskazaniu, a najlepiej po konsultacji ze specjalistą. Zwłaszcza, że rynek suplementów diety wciąż rośnie.

Przeczytaj także

x
Zapisz się do newslettera