X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Trendy fitness 2020 według Health Club Management cz. 2

08 paź 2020
Źródło: https://www.healthclubmanagement.co.uk/

COVID-19 zmienił świat, jaki znamy. Tegoroczne trendy fitness publikowane przez magazyn Health Club Management zostały zaktualizowane, aby odzwierciedlić nowe realia wyzwań, przed którymi stają właściciele klubów fitness i pozostali pracownicy branży na całym świecie. Sprawdź jakie tendencje rządzą światem fitness w 2020 roku.

Jakie trendy narzuciła branży fitness panująca przez ostatnie pół roku pandemia COVID-19? W pierwszej części artykułu wspominaliśmy o hybrydowym modelu biznesu, zajęciach typu 'outdoor', dywersyfikacji czy znaczeniu treningu siłowego dla ogólnej formy fizycznej. Dziś przedstawiamy kolejne interesujące pozycje wybrane z raportu przygotowanego przez specjalistów z magazynu Health Club Management.

*

6. Dynamiczne innowacje – technologia fitness na ratunek

*

Pandemia koronawirusa postawiła w centrum uwagi sprawność fizyczną i zdrowie, z uwagi na kolejne dowody w sprawie podatności na zachorowanie na COVID-19. Chociaż są wyjątki, większość osób, które zapadają na tę chorobę lub ciężej ją przechodzą, cierpi na różnego rodzaju problemy zdrowotne – w większości związane ze stylem życia.

Eksperci spodziewają się, że w przyszłości sprawność fizyczna nabierze znacznie większego znaczenia w publicznym dyskursie politycznym. Rządy – po dziesięcioleciach deklaracji – najprawdopodobniej zostaną w końcu zmobilizowane do wprowadzenia skutecznego programu prewencyjnego.

Ze względu na skalę tego wyzwania oczekuje się, że władze będą postrzegać branżę fitness jako efektywnego partnera w realizacji celu, jakim jest ogólna poprawa stanu zdrowia obywateli. Uważa się również, że technologia fitness zostanie wdrożona do stymulowania zaangażowania i raportowania inicjatyw związanych z tym zagadnieniem.

Wszystkie główne organizacje technologiczne już mocno zainwestowały w odpowiednie rozwiązania technologiczne i bogactwo start-upów wprowadzających na rynek nowe produkty z zakresu technologii fitness. Rynek konsumencki również będzie rozwijał się w szybkim tempie, ponieważ ludzie szukają wsparcia w kwestii przejmowania większej odpowiedzialności za własne zdrowie i dobre samopoczucie. Skala wyzwania jest na tyle duża, że ​​będziemy musieli wykorzystać technologię, aby dostarczyć efektywne rozwiązania dla społeczeństwa.

*

*

8. Nacisk na zdrowie – problem nadmiernej tkanki tłuszczowej

*

Dowody wskazują na powiązanie podatności na COVID-19 z niezdrowym poziomem tkanki tłuszczowej. Z tego powodu temat otyłości i problemu nadwagi znów przykuwa większą uwagę wśród badaczy i działaczy społecznych. Wskaźnik masy ciała (BMI) jest standardową miarą szacowania ryzyka zdrowotnego związanego z otyłością. Jednakże, wskaźnik BMI wylicza procent tkanki tłuszczowej na podstawie wzrostu i masy ciała. Wzór nie pozwala zatem ocenić, w jaki sposób i gdzie organizm magazynuje nadmiar tłuszczu. Szacuje się, że BMI błędnie klasyfikuje znaczną część osób, u których występuje większe ryzyko choroby z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej, nawet jeśli według standardowej klasyfikacji nie posiadają nadwagi.

Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazało, że nadmiar tkanki tłuszczowej zwiększa ryzyko zgonu z powodu COVID-19 aż o 40%. W Nowym Jorku wykazano natomiast, że nadmiar tkanki tłuszczowej był najczęstszym, zaraz po zaawansowanym wieku, czynnikiem powiązanym z hospitalizacją pacjentów.

*

9. Efekt Joe Wicks'a – WF znowu w modzie

*

Trener celebrytów i motywator Joe Wicks trafił na pierwsze strony gazet w Wielkiej Brytanii, gdy podczas lockdownu wraz z córką Indie na swoim kanale The BodyCoach TV na platformie YouTube publikował codzienne treningi online dla najmłodszych.

Sesje, nazywane wychowaniem fizycznym z Joe, rozpoczynały się o godzinie 9:00 przez 5 dni w tygodniu. Miały one na celu zastąpienie zwykłych lekcji wychowania fizycznego prowadzonych w szkole. Wicks robił wszystko, co w jego mocy aby zachęcić do ćwiczeń jak najwięcej osób, czasami zakładając nawet szalone kostiumy. Tworzył pełne energii sesje treningowe, aby zaangażować dzieci (i rodziców) w ćwiczenia połączone z zabawą.

Zajęcia WF zdecydowanie nie należały do modnych obszarów aktywności w ostatnich latach. Mówi się o tym, że zainspirowane przez Wicks'a podejście do lekcji wychowania fizycznego doprowadzi do ponownego zainteresowania szkolnym wychowaniem fizycznym jako kategorią aktywności fizycznej.

Wicks spędził już cztery lata objeżdżając szkoły i promując ćwiczenia wśród uczniów. Mówi się o tym, że aktualnie trwają rozmowy w sprawie prowadzenia przez niego własnego programu telewizyjnego, który ma opierać się właśnie o lekcje WF.

Dzisiejsze dzieci są obeznane z technologią i treningi online z pewnością wywarły na części z nich trwały wpływ. Eksperci z Health Club Management uważają, że wirtualne lekcje WF w szkołach i w domu będą naturalnym przedłużeniem tego trendu.

*

10. Zabezpieczenie na wypadek pandemii – "złoty wiek" branży ubezpieczeniowej

*

Według specjalistów z Health Club Management podmioty z branży zdrowia i fitness, które wykupiły (użyteczne) ubezpieczenie na wypadek pandemii były naprawdę nieliczne. Niewielu miało to szczęście, by cieszyć się wsparciem swojej firmy ubezpieczeniowej podczas kryzysu COVID-19. Te jednostki od początku miały zabezpieczoną przyszłość.

Obecnie możemy spodziewać się znacznego wzrostu zainteresowania wszelkimi rodzajami ubezpieczeń na wypadek przerw w prowadzeniu działalności gospodarczej. Podmioty z branży będą starały się chronić swoją pozycję na rynku w przypadku jakichkolwiek przyszłych zakłóceń w płynności działania.

*

11. Ważny aspekt w branży fitness – zdrowie psychiczne

Pandemia niewątpliwie nasiliła u części społeczeństwa występowanie problemów ze zdrowiem psychicznym. Co istotne – właściciele klubów fitness mają możliwość udzielenia pomocy w tym zakresie. Więcej podmiotów zajmujących się zdrowiem i fitnessem uruchomi usługi związane ze zdrowiem psychicznym i specjalistyczne członkostwa w zakresie zdrowia psychicznego – w klubach i wirtualnie. Takie działanie to pomocna dłoń dla członków, którzy potrzebują stałego dostępu do profesjonalnego wsparcia tego rodzaju.

Usługi w zakresie zdrowia psychicznego będą świadczone we współpracy ze specjalistycznymi organizacjami, które posiadają rozległe doświadczenie w tej dziedzinie. Wszystko po to, aby zapewnić specjalistyczną opiekę nad osobami potrzebującymi wsparcia.

*

12. Sektor fitness a rząd – czas na lobbing

*

Sektor fitness i zdrowia jest stosunkowo młody. Do tej pory w dużej mierze koncentrował on się na wzroście, fuzjach i przejęciach. Jednakże, pandemia uwidoczniła prawie całkowity brak świadomości o działalności tych sektorów wśród rządów na całym świecie. Podmioty gospodarcze i stowarzyszenia branżowe starają się, aby ich głos został usłyszany. Najistotniejsze kwestie poruszane na forum to wsparcie firm w związku z epidemią COVID-19 oraz ponownym otwieraniem klubów.

W rezultacie spodziewamy się kolejnych działań w zakresie lobbingu. Podmioty z sektora fitness będą udostępniać fundusze na wspieranie zwiększonego lobbingu za pośrednictwem stowarzyszeń branżowych, a także angażować się we własne bezpośrednie działania lobbingowe.

Biorąc pod uwagę, że czołowi właściciele sieci klubów fitness mają obecnie firmy warte wiele milionów dolarów, nadszedł czas, aby sektor zdobył poważne wpływy.

Patrząc na trendy królujące obecnie w szeroko pojętej branży fitness widzimy, że najważniejszym celem na dobre stało się zdrowie. Niezdrowy styl życia, otyłość, problemy natury psychicznej, a także brak aktywności fizycznej wśród dzieci. To kilka z aspektów, na których według ekspertów Health Club Management w przyszłości będziemy skupiać się najbardziej. Przy pomocy coraz bardziej zaawansowanej technologii – łącząc siły sektora fitness i władz – mamy szansę na polepszenie stanu zdrowia i jakości życia społeczeństwa. Podmioty gospodarcze z branży z pewnością wyciągnęły również wartościową lekcję na temat dywersyfikacji źródeł dochodu, konieczności wprowadzenia hybrydowego modelu biznesu, a także tego, jak ważne jest odpowiednie ubezpieczenie.

W artykule zamieściliśmy wybrane punkty z przekrojowego raportu branżowego. Całość publikacji w języku angielskim możesz przeczytać tutaj.

Polecamy także:

Trendy fitness 2020 według Health Club Management cz. 1

Trendy fitness 2020 według Health Club Management cz. 1

x
Zapisz się do newslettera