X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

UneeQ tworzy cyfrowego trenera dobrego samopoczucia psychicznego człowieka

30 gru 2020

Źródło: informacje prasowe

UneeQ, zajmująca się sztuczną inteligencją, wraz z platformą Mentemia, przekształciła słynnego nowozelandzkiego zawodnika rugby, Sir Johna Kirwana, w pierwszego na świecie cyfrowego trenera zdrowia psychicznego.

Celem jest niesienie pomocy innym osobom w radzeniu sobie z czynnikami stresogennymi, takimi jak bezsenność, stres, lęki.

W stworzeniu cyfrowego trenera firmy wykorzystały zaawansowaną sztuczną inteligencję konwersacyjną, przyjazny ton głosu i mimikę podobną do ludzkiej. Awatary potrafią budować emocjonalne więzi z ludźmi, prowadzące do relacji i budowania zaufania. Rozmowy z AI dotyczą głównie zdrowia i uczuć. Cyfrowy trener może m. in. zachęcać do skorzystania z usług realnego specjalisty.

Ostatnia ankieta firmy Oracle przeprowadzona wśród ponad 12 000 pracowników wykazała, że aż 82% z nich uważa, że sztuczna inteligencja może wspierać zdrowie psychiczne lepiej niż ludzie. 68 procent stwierdziło, że wolało rozmawiać z awatarem niż z przełożonym na temat stresu i niepokoju w pracy. Cyfrowy człowiek był dla nich doskonałym powiernikiem, gdyż mieli pewność, że nikomu nie ujawni ich sekretów i nie będzie oceniał.

Platformę dobrego samopoczucia w miejscu pracy Mentemia stworzył Sir Johna Kirwan, przedsiębiorca technologiczny Adam Clark i zespół ekspertów medycznych. Mentemia to aplikacja, która jest przekazywana przez pracodawców swoim pracownikom. Dostarcza praktycznych wskazówek i technik, które pomogą im opanować codzienne stresory i ogólne samopoczucie psychiczne.

Polecamy także:

Carpatree - wywiad z CEO nowoczesnej marki ubrań sportowych

x
Zapisz się do newslettera