X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Decathlon i Medicover wspólnie zadbają o zdrowie Polaków.

26 sp. 2021
Źródło: informacja prasowa

Firmy przeprowadzą bezprecedensową na skalę całej Polski kampanię zdrowotną. W gabinetach Medicover będzie można uzyskać receptę na sport. Będzie tam informacja o dawkowaniu (wg wytycznych WHO) oraz zachęty do skorzystania z platform treningowych – Decathlon GO i Medicover Sport Online.

Aktywność fizyczna Polaków jeszcze przed pandemią była dość niska w porównaniu z innymi mieszkańcami UE. Zgodnie z raportem Eurostatu z marca 2018 r. podejmowanie aktywności fizycznej przynajmniej raz w tygodniu deklarowało jedynie 28% Polaków, podczas gdy średnia europejska wynosi 40%. Tymczasem, podejmowanie aktywności fizycznej przez co najmniej 5 dni w tygodniu zadeklarowało tylko 5% badanych, co dało wynik o 2% gorszy niż średnia w całej Unii Europejskiej.

Misją firm jest zachęcenie Polaków do uprawiania sportu i sprawienie, by było go w życiu jak najwięcej.

„Dziś nieodłącznym elementem holistycznego podejścia do zdrowia, także zgodnego z definicją WHO, jest sport i zdrowy styl życia. My lekarze mówimy za każdym razem i zawsze przypominamy, że sport to jeden z kluczowych elementów zdrowego stylu życia, który przekłada się na sprawność naszego ciała, ale i ma wpływ na zdrowie psychiczne. Aktywność fizyczna przynosi korzyści dla wszystkich grup wiekowych pacjentów. Jest skutecznym sposobem zapobiegania i leczenia większości chorób, przez co jest określana niekiedy jako Święty Graal współczesnej medycyny. Pomimo powszechnej wiedzy na temat zalet odpowiednio dobranych ćwiczeń fizycznych, ich podejmowanie nie jest łatwe, gdyż wiąże się z modyfikacją stylu życia i dotychczasowych nawyków. Zachęcam, więc do wytrwałości w codziennej realizacji „Recepty na zdrowie”. Niech motywacją będzie stare przysłowie: "ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków" - mówi lek. Patryk Poniewierza, dyrektor medyczny, Medicover Polska, ekspert Medicover Sport, I DAN TAEKWON-DO

Medicover coraz śmielej wchodzi na rynek fitness. W grudniu 2020r przejął kluby fitness sieci Fitness World. Od 1 września br kluby zmieniają nazwę na Well Fitness.

Rebranding przejdzie wszystkich 20 lokali, zlokalizowanych m.in. we: Wrocławiu, Katowicach, czy Jeleniej Górze. W trakcie zmian placówki będą funkcjonować normalnie.

Jak podkreślają przedstawiciele spółki wyróżnikiem klubów była i będzie przyjazna atmosfera, dostępność 24 godziny na dobę, wysokiej jakości sprzęt oraz szeroka gama zajęć.

Przeczytaj także

x
Zapisz się do newslettera