X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Jak przekonać osoby powyżej 55 roku życia do treningów?

30 cze 2021
źródło: materiały prasowe, healthclubmanagement.co.uk

Z nowego raportu „Life In Our Years”, opracowanego przez Instytut Badawczy ukactive we współpracy z Egym, wynika, że kluby fitness, siłownie i centra rekreacji powinny skupiać się na umiejętnościach osób powyżej 55 roku życia, a nie na ich wieku. Chodzi o projektowanie, marketing i prowadzenie zajęć dla tej grupy wiekowej.

Według raportu tylko 54% dorosłych w wieku powyżej 55 lat wykonuje zalecane przez WHO 150 minut aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności tygodniowo.

Nieco ponad jedna trzecia (34%) ćwiczy mniej niż 30 minut tygodniowo i dlatego jest klasyfikowana jako nieaktywna.

Główne tematy, które wyłoniły się z konsultacji (badano grupy fokusowe w wieku od 55 do 90 lat): dostępność, atmosfera, znaczenie interakcji społecznych, zaangażowanie siły roboczej, promocja, kategoryzacja programów i oferty klasowe, oraz długoterminowe wsparcie zdrowia fizycznego po pandemii.

Na podstawie ustaleń firma ukactive opracowała obecnie 9 zaleceń dla właścicieli klubów fitness, mających na celu poprawę poziomu uczestnictwa wśród osób starszych.

Dziewięć zaleceń to:

1. Uczyń aktywność łatwą i dostępną

2. Skup się na ćw. siłowych

3. Twórz i buduj sprzyjającą integracji i przyjazną atmosferę, aby zwiększyć prawdopodobieństwo ponownego skorzystania z klubu i wzmocnić poczucie przynależności i wspólnoty

4. Uczyń aktywność bardziej towarzyską

5. Przygotuj zaplecze do wspierania specyficznych potrzeb zdrowotnych osób starszych poprzez rozwijanie ich umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych oraz wiedzy na temat powszechnych schorzeń

6. Kategoryzuj czynności według zdolności lub intensywności, a nie wieku

7. Spraw, aby komunikacja i promocja były jasne, aby budować zaufanie konsumentów i pomagać im podejmować świadome decyzje dotyczące działań

8. Rozważ zmienione potrzeby w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego osób starszych po COVID-19

9. Zbuduj bazę dowodową, aby zrozumieć wpływ sektora na zdrowie osób starszych i przyciągnąć inwestycje do sektora

Huw Edwards, dyrektor generalny ukactive, powiedział: „Ten ważny raport pokazuje, że nasz sektor ma szansę zrobić więcej, dopracowując sposoby, w jakie branża celuje, dostarcza, monitoruje i ocenia swoje programy dla osób starszych.

Istnieją nie tylko komercyjne możliwości nawiązania kontaktu z nową publicznością, ale są też inne możliwości wprowadzania innowacji, aby pomóc tym, którzy są najbardziej bezbronni, poprzez połączenie ze ścieżkami opieki zdrowotnej.

Wzrost zaangażowania ze starszymi osobami dorosłymi daje naszemu sektorowi możliwość ugruntowania swojej reputacji w rządzie jako usługi podstawowej, zróżnicowania bazy członkowskiej i pozycjonowania się jako przemysł napędzany społecznie.

Usługi oferowane przez sektor fitness i rekreacji nigdy nie były ważniejsze i nadal będziemy wspierać naszych członków w zapewnianiu bardziej pożądanych usług osobom starszym, aby mogli żyć dłużej i zdrowiej.

Zdajemy sobie sprawę, że istnieje już kilka doskonałych programów i praktyk w sektorze, które wyraźnie pojawiły się podczas konsultacji i sesji grup fokusowych, ale teraz musimy skorzystać z okazji, aby ulepszyć naszą ofertę dla osób powyżej 55 roku życia”.

Dr Matthew Wade, kierownik działu badań i rozwoju w ukactive, poinformował, że: „Jest to jak dotąd najbardziej kompleksowe badanie w sektorze fitness i rekreacji, które bada nie tylko to, co jest oferowane w szczególności osobom starszym, ale co ważniejsze, czego jest potrzebnych.

Badania pokazują nam, że bycie aktywnym fizycznie i podejmowanie treningu siłowego może pomóc starszym dorosłym prowadzić zdrowe i niezależne życie.

Włączając osoby starsze bezpośrednio w te badania, odkrycia dają nam możliwość pomocy sektorowi fitness i rekreacji w utrzymaniu, rozwijaniu i ulepszaniu ich oferty oraz zaspokajaniu potrzeb osób starszych poprzez zapewnianie pożądanych opcji aktywności fizycznej”.

Przeczytaj także

x
Zapisz się do newslettera